Darty, Vatan vs Alışveriş

Şimdi ben bir şeyi merak ediyorum. Atıyorum 2 milyarlık bir ürün alıyorum, bu büyük mağazalar bana şu imkanı sunuyor mu: buyrun bu karttan bi milyarı peşin çekin. Kalan 1 milyarı da x taksit yapın?

pls tşk öpt kib bye

bildiğim kadarıyla olmuyor. çünkü kampanyalar pos cihazları üzerinden yürüdüğünden ya peşin ya taksit yaptırabiliyorsun diye biliyorum.

ben de hep 3-4 taksit civarı istiyorum ama daima 'kartınız ya 2 ya 10 taksite izin veriyor, arasını yapamıyoruz' cevabı alıyorum örneğin.

en iyisi ilgili mağazayı arayıp sormak yine.
  • manuel mandalina  (21.09.12 01:31:15 ~ 01:31:53)
Evet. Karta ozel taksit kampanyalarinin limitleri dahilinde kaliyorsaniz evet.

  • lightblue  (21.09.12 01:32:04)
eğer üründe bi kampanya var ve indirimliyse o indirimden yaralanamazsın, vatanda peşin alışveriş daha pahalı misal herzaman

  • hasmetizm1  (21.09.12 02:27:59)
kendim önceden yaptığım için biliyorum. vatan'dan bir laptop almıştım (varsayalım 2000TL'ye), bir kısmını hsbc kartla ödedim, bir kısmını da yapı kredi ile. hangi karta kaç taksit/indirim imkanı sunuyorlarsa o karttan çektikleri meblaya o şekilde yansıtmışlardı.

atıyorum (hatırlamadığımdan) hsbc'ye 10 taksit, yapı krediye 12 taksitse, 1000 hsbc'den çektirip 10'a böldüler, 1000 de yapı krediden çekip 12'ye.

not: yaklaşık 4 sene önce yapmıştım bu arada bu işi. aradan geçen bu zamanda sistemler değişti mi bilemiyorum.
  • loveinaflipbook  (21.09.12 08:11:04 ~ 08:11:42)
oluyor. ben vatan dan galaxy s2 almıştım. sadece wingse 12 taksitti. wings yanımda değildi . 3 karttan çektirmiştim. ama her kasa yapmıyor müdür ya da yetkiliye danışın , onlar yaptırıyor. benim de şansıma gidip böyle birine sormamdı. o da bana izah etmişti. illa yaparlar her istediğinizi yani.

  • keller  (21.09.12 12:48:31)