Fransa vizesi hakkında tavsiye?

selam monşerler;

ocak sonu için paris'e gidiş dönüş bilet almış bulunuyorum.

daha önce hiç schengen vizesi almadım. altını çizmem gerekir ki devlet memuruyum.

balkanlara, gürcistan'a, ermenistan'a ve iran'a gitmişliğim var.

sanırım geçerlilik süresinin azlığından dolayı pasaportu yenilemem gerek. yenilemezsem iran sorun olur mu fransa vizesi için?

daha da önemlisi vize sürecinde nelere dikkat etmeliyim? yani ret almayı azaltmak adına.

kredi kartı bilgilerinin istendiğini görüyorum, fena durumda kartlar mesela.

bir kaç hotel rez. mı yaptırmalıyım? bir an önce başvurup sonucu mu görmeliyim?

vize almama ihtimalim ne kadardır sizce?

neler tavsiye edersiniz? şimdiden teşekkürler.

devlet memuruysaniz daha kolay olur bence. cok zorluk cikarmazlar düsüncesindeyim.

rezervasyon olmadan vize vermezler.
pasaportunuzu yenileyin.
iran ab icin problem olusturmuyo, amerika ve israil icin problem olusturabiliyor ama.
  • serabetan  (20.09.12 16:29:58)
fransa dönüş bileti ve rezervasyon soruyor. fransaya gidişle ilgili bunları söyleyebilirim.

  • kırmızıkaşekaban  (20.09.12 16:33:47)
kredi kartını istedikleri yazıyor ama basvuru sırasında dikkate almıyolar bu belgeleri..

istedikleri şey aktif ve sirkülasyonu olan bir hesap ve içinde sizi seyahatınız boyunca tutmaya yarayacak para..

para miktarı ne kadar yuksek olursa sizden endişeleri o derece düşüyor..

aynı şey devlet memurluğunuz için de geçerli. sizi buraya bağlayan birşey olduğunu gösteriyor.

booking.com2dan otel rezervasyonlarını uçak biletinizle uyumlu bir şekilde yapın ve çıktılarını alın. ücretiz bir şekilde iptal ettirebiliyorsunuz 3 gun kalana kadar.
  • kennym  (20.09.12 17:28:07)