[]

excel sorusu

excel 2010da excel help'ten aldığım

=VLOOKUP(2,A2:C10,2,TRUE) formülünü kopyaladığım zaman ekteki hatayı alıyor

virgülleri noktalı virgül yaparsam formül çalışıyor

nedeni nedir acaba?

 
zaten hücreler veya işlemler birbirinden noktalı virgül ile ayrılıyor, virgülü tamsayıdan sonraki rakamsal (0,02 gibi) değer olarak görür.


  • celik comak  (18.09.12 10:50:15) 
office.microsoft.com buradaki formüllerde neden virgül kullanılıyor öyleyse?


  • superb  (18.09.12 10:54:48) 
Bilgisayarınızın bölgesel ayarları Türkiye'dir. O yüzden oluyor.


  • himmet dayi  (18.09.12 11:43:55) 
dil değil de bölgesel ayarlarla ilgili. işletim sisteminde ondalık ayracı olarak ne seçtiğinize bağlı.


  • galadnikov  (18.09.12 11:44:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.