gerçekten bütün insanlar eşit mi ?

neler düşünüyorsunuz, insan hakları beyannamesinde yazılan eşitlik maddesi ne kadar şeyi kapsıyor, gerçekten eşit miyiz ya da daha doğru bir soru olarak hepimiz eşit olması önemli bir şey mi?

herkesin eşit olması önemli.ama eşitlik yok maalesef.

  • rock n roll  (17.09.12 20:40:29)
her insanın her insan hakkında farklı fikirleri olması normaldir. ancak "bence" her insanın sahip olacağı haklar/alacağı eğitim/barınma/gıda/güvenlik vs hizmetleri bu farklılıktan bagımsız olmalıdır.

yani adam farklı da olsa bu yonlerden eşit olmalıdır. gunumuz modern devletleri bunlardan sadece hukuk konusunda eşitliği verdiğini iddia etmekte..
  • eleventh american esme has met  (17.09.12 20:47:23)
tabii ki değil.

  • sen git ben geliyorum  (17.09.12 20:55:55)
eşitmiyiz : değiliz.
hepimizin eşit olması önemli bir şeymi : bence tek gerçek.

  • daglien  (17.09.12 22:24:40)
O beyannamenin ilk maddeleri hayatta inandığım temel değerleri kapsıyor. Ben de zaman zaman aslında sıkça belli grupları genelleyen konuşmalar yaparım. Ama, yeryüzündeki tüm insanların insan onuruna sahip olma bakımından ve temel haklara sahip olma hakkı bakımından eşitliği tartışılmaz bir ilke, benim için de her türlü görüşü teraziye vurduğum en önemli ölçüttür.

  • firez  (17.09.12 22:50:29)