Kolayca Katolog hazırlama ( Resim ekleme)

iyi akşamlar.. Photoshop bilmiyorum.Resimli ve yazılı katolog hazırlamam gerekiyor. jpeg vs. formatlı. Nasıl yapabilirim ? hangi programı kullanmalıyım ?

corel

  • alikavazinmahmut  (17.09.12 19:42:32)
resimlerin baskı için uygun olması gerekiyor; bu uygunluk kriterleride;
resimin görüntüleme modu CMYK, çözünürlüğününde 300Dpi olması şeklindedir.
-pek tabiki fiziki ebatlarda önemli, baskı işin içine girince pixel olayına ve 72dpi 'a elvada dersin.-

Eğer resimlerinin baskıya uygun olduğu bilgisi sana verilmişse, "adobe indesign" kullanman hayatını kolaylaştırır, neden dersen en basitinden sayfa numarası verme eziyetinden kurtulursun, katalog yapım esnasında misal; müşteri her zaman 35. sayfa ile 12.sayfanın yer değiştirmesini ister falan, orada birden bire indesign ile bir ışık doğar içine...master page yapısı ile arkaplanlar, kapak, grup başlangıçları hatta indeks hazırlama...en sonda da baskıya yollarken ki kolaylığı (package etmesi veya pdf yollaması...vs gibi) hayatını çok ama çok kolaylaştırır...genel olarakta bu işlerin programı olduğu için performanslı çalışırsın...çok sayıda sayfası olan kitap çalışmalarında, projeyi 3e 4e 10a bölüp tekrar bir araya getirir, grup çalışmasının güzelliğinden yararlanırsın...bitmiyor güzellikleri....youtube dan eğitim videolarını izleyebilir türkçe makale konu anlatımıda bulabilirsin...
  • kamilkoc  (18.09.12 02:58:20)