kitaplığınızda en çok sevdiğiniz 3 kitap

evinizde ki kitaplıkta, okuduğunuz en çok hoşunuza giden 3 kitabın isimlerini soruyorum. bu sene bolca zamanım olacak, bir "okunacaklar" listesi yapmak istedim, aklıma gelmedi hiçbir şey.

tevrat
incil
kuran-ı kerim
  • solskjaer  (17.09.12 00:45:38)
babilde ölüm istanbulda aşk iskender pala

Bağdat'ta Ölüm Hallac-ı Mansur Wolfgang Günter Lerch

puslu kıtalar atlası İhsan Oktay Anar

Ha deyince bunlar geldi aklıma
  • cecilia  (17.09.12 00:52:36)
andre gide-pastoral senfoni
orhan pamuk-masumiyet müzesi
orhan pamuk-manzaradan parçalar
  • yuvarlanantencereninkapagi  (17.09.12 00:54:30)
necip fazıl cinnet müstatili
oğuz atay tehlikeli oyunlar
adalet ağaoğlu bir düğün gecesi en hoşuma gidenler değil ama okunası kitaplar kitaplık uzakta üşendim aklıma ilk gelenler
  • benkoşarımaşaalara  (17.09.12 00:56:02)
okunacaklar listene sunlari eklemeni öneririm.

tüfek mikrop ve celik - jared diamond
satranc - stefan zweig
tehlikeli fikrin ne? - john brockman
tipping point - malcolm gladwell
blink - malcolm gladwell
utopia - thomas more
70 cent ugruna - mehmet emin akragülle
maskeli balo - tansug bleda
sun tzu

aklima gelenler bunlar
  • serabetan  (17.09.12 01:05:43)
otostopçunun galaksi rehberi - Douglas Adams
küçük prens - Antoine de Saint-Exupéry
dijital kale - Dan Brown
  • karsidan karsiya gecen adam  (17.09.12 01:09:03)
dava - franz kafka
1984 - george orwell
bu ülke - cemil meriç
  • ein lied  (17.09.12 01:33:17)
kinyas ve kayra- hakan günday
korkma ben varım- murat menteş
1984- george orwell
  • non fui fui non sum non curo  (17.09.12 01:42:15)
Yalan oluyor o okunacaklar listesi. Git bi' sahafa yahut kitapçıya, geç rafın karşısına, hoşuna giden, kulağında adı/sanı kalmış kitabı al oku müdürüm. Mis gibi. Şimdi ben yazsam Yüzüklerin Efendisi, Zaman Çarkı, Belgariad/Malloryon, Yaşlı Adamın Savaşı, Dr. Monreau'nun Adası, Fahrennheit 451, 1984, Perg Efsaneleri, bilimum Asimov Öyküleri; gidip de almazsın. Hatta bunlara Kuvay-ı Milliye Destanı, Memleketimden İnsan Manzaraların, Michael K Nasıl Yaşadı, Meyhanede, Yaşamak Güzel Şey Be Kardeşim, Son Yeniçeri, Masumiyet Müzesi,Bit Palas, Hayvan Çiftliği falan eklesem, bu yanıtı direk geçersin, ne biçim okuma zevki var lan herifin, diye.

Bu arada Cargo Bridge oyna müdürüm. İki gündür aklımı çeliyor, çok keyifli.
  • Dunedan  (17.09.12 02:13:37)
aylak adam yazılmış.

kadından kentler - murathan mungan

göğü delen adam - erich scheurmann

watchmen - alan moore. bu da çizgi roman.
  • snape i başından beri tanırım  (17.09.12 02:42:22)