bozuk video sorunsalı

arkadasda sorunsuz calısan videolar
ben de düzgün calısmıyor
gri ekran geliyor kesik kesik oluyor
düzeltme yapılabilir mi

edit:masaüstü bilgisayar pentium d 3.40 ghz
256 ekran kartı var 128 de destekli
vlc gom bs player hepsini denedim olmuyor

hangi program ile izliyorsun? ekran kartın yetersiz olabilir?

  • jackyr  (16.09.12 21:13:45)
ekran kartı değil, işlemcin yetersizdir. videolar ekran kartı ile diil işlemci ile decode edilir ve izlenebilir.

  • ben smyrna  (16.09.12 21:19:22)
büyük ihtimal netbook kullanıyorsunuz. atom işlemci ve olmayan ekran kartı ile full hd görüntü izlemek istiyorsunuz. maalesef çözülmesi güç, imkansız.

bu değilse

bs ve vlc ile deneyiniz.
  • jackyr  (16.09.12 21:30:55)
bağcı: senin söylediğin sorun codec ile ilgili. ekran kartı ile değil.

  • ben smyrna  (16.09.12 21:31:03)
atom 280 ile hd video izleyebilirsiniz. ancak 270 ile izleyemezsiniz.

  • ben smyrna  (16.09.12 21:31:33)
videolar h264 codec ise izleyemezsin evet, mkv,mp4 gibi vidyo formatları hertürlü kasar senin pc de. 720p avi formatında filmler diziler bulmakta mümkün avi de sorun çıkmaz. h264 izlemek için çift çekirde işlemci yada win7 ve hd ekrankartıyla windows media player classic kullarak dxva özelliği sayesinde hd filmleride izleyebilirsin.

  • kadifepanter  (17.09.12 01:49:27)