Almanca Türkçe çeviri

Bi el atın size zahmet, Teşekkürler.
Liebe Eltern,

das Gemeinsame Mittagessen im Kindergarten macht nicht nur jede Menge Spaß. Durch konzentrierten, schnellen und abwechselnden Bewegungen mit rechter und linker Hand, werden vielfältige Fähigkeiten trainiert. Diese sind Beispielsweise die Aktivierung und Vernetzung beider Gehirnhälften, die Auge-Gehirn-Hand-Koordination, die Konzentration und vieles mehr....

Eine ganz einfache Übung, um die Kinder zu fördern ist, mit Besteck zu essen.

Wir würden uns freuen, wenn Sie uns dabei unterstützen, indem Sie zu Hause mit Besteck (Gabel + Messer) essen!

Liebe Grüße
Mond-Gruppe

-biraz serbest çeviri olacak ama yeterli olur diye düşünüyorum-
Sayın aileler,
kreşte beraber yenilen öğle yemeği çok hoş olmasının yanında konsanstrasyon ile sağ ve sol el arasında hızlı değişim sağlama gibi çeşitli yeteneklerin geliştirilmesine katkı sağlamaktadır. Bu yetenekler arasında her iki beyin lobunun aktif kullanımı ve etkileşimi, göz-beyin-el koordinasyonun sağlanması, konsantrasyon gibi bir çok aktivasyon sayılabilir.
çocukların gelişimi adına basit alıştırmalardan biri olarak, kaşık-çatal-bıçak ile yemek yenmesi gösterilebilir.
bizlere yardımcı olmak adına sizler de evinizde kaşık-çatal-bıçak ile yemek yerseniz memnun oluruz.
sevgiler-saygılar... Mond Grubu
  • candanag  (16.09.12 18:53:31)