[]

Bu laptop iyi mi?

www.vatanbilgisayar.com

arkadaşıma alalım dedik, fiyat olarak fazla bir şey harcamama düşüncesindeydi. fakat ultrabook olunca aklı biraz buna kaydı. ne dersiniz?

yorumlarınız, marka, işlemci, ram, fiyat vb. her şey hakkında olabilir.

 
o fiyata daha iyi bir laptop alıp +ssd harddisk takabilir.


  • gozyakansakiz  (15.09.12 01:12:20) 
Oradaki SSD'nin amacı önbellek görevi görmek. Sık kullanılan uygulamaları önbelleğe alarak, sonraki açılışlarda daha hızlı açılmasını sağlamak. Hemen celallenmeyelim.

Ultrabook olarak çok uygun fiyat. Direkt notebook gözüyle bakarak daha iyisi alınır demeden önce düşünelim.
  • ahmetcan44  (15.09.12 01:35:43) 
bence önbelleğe de alsa 32 gb çok düşük bir rakam. günümüzde programların, oyunların boyutu belli. win7 bile ~20gb. eğer başka bir hdd slotu varsa alın.


  • gozyakansakiz  (15.09.12 01:41:04) 
şimdi benim anlamadığım şey, win7 ve bir iki temel şeyi ssdye kurup. geri kalan şeyleri hddye kurup kuramam.


  • geven kafa  (15.09.12 01:45:58) 
Arkadaşlar, önbellek SSD şeklinde bu tür SSD'ler. Yani normal SSD'ler gibi değiller. Normal SSD kullanmak istiyorsanız, HDD'yi çıkarıp, SSD takacaksınız. Bu cihazdaki SSD'lerin amacı, işletim sistemi ve diğer uygulamaların bazı kısımlarını önbelleğe alarak, sonraki açılışları hızlandırmaktır. İşletim sisteminin alayını önbelleğe almadığı için, öyle çabucak dolmazlar. Düşündüğünüz gibi değiller yani.


  • ahmetcan44  (15.09.12 02:26:11) 
gecen bir arkadas monster bir laptop koymustu burada. 2000tl ama felaket bir aletti. i7 işlemci 16gb ram falan. ona bakın bence.


  • bobinhoo  (15.09.12 03:45:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.