Fullmetal alchemist

Şimdi ilk fma serisini bitirdim. Hikayenin devamı için ne yapmalıyım? Conqueror of shambala mı bağlıyor finali? Yoksa Brotherhood mu?

Final yok ki. Shambalayı boşver inanılmaz vasat bir filmdi hatırladığım kadarıyla. Sen Brotherhood izle o animeye bağlı olan. Aynı şey diye çekinme inanılmaz zevkli.

  • Adram3lech  (14.09.12 20:19:53)
ilk seriyi izlediysen ova'sı ile mangadan farklı bir sonda biter. onu da izle, madem izledin o kadar.

sonra brotherhood'a başla, ilk 5-10 bölüm hızlı bir şekilde brotherhood şeklinde gidiyor. sonra mangasını takip ederek bitiyor.

edit: ova da film işte. bence izle, kötü değildi. tabi mangasını takip eden brotherhood'un sonu daha iyiydi.
  • repins  (14.09.12 20:20:37 ~ 20:39:09)
OVA'lar senaryoyla ilgili değil; yeni seri mangaya daha sadık.

  • firuz  (14.09.12 20:22:02)
Brotherhood izleyeceğim zaten de arada kaçırmamam gereken bir şey var mı emin olamadım.

- spoiler -
şimdi en son trende alfonz elini kaldırdı ed elini kaldırdı buluşucaz dediler falan filan. ben bunların nasıl buluştuğunu merak ettim çok. onu nerden öğrenebilirim anlamında.

- spoiler -

bir de bu ova işlerine falan çok hakim değilim. yani sadece ne anlama geldiğini biliyorum. benim izlediğim ne oluyor tam? 51 bölümlük olan. ova'yı nerden bulabilirim? tam olarak ne aradığımı bilmiyorum yani.
  • diyarbakir karpuzu  (14.09.12 20:28:17)
Sevgili Karpuz, ilk seriyi Şambala ve OVAlar bitiriyor. Şambala'yı izle, çok iyi bir film olmasa da hikayeyi bağlayıp bitiriyor. OVAları da bul, izle.

Aradan biraz vakit geçince Brotherhood'a başla. İlk 10 bölüm aynı olsa da sonradan farklılaşıyor epey. Zaten bir yerden sonra tamamen alakasızlaşıyor.

Ek: OVA dediğimiz, Official Anime Video. Adamlar animeyi çıkartırlar, arada da internetten falan 2-3 dakikalık kısa videolar hazırlarlar. Bunları izlememek hikayede bir eksiklik yaratmasa da ağızda hoş tat bırakır. (Bazı animelerin OVAları çok daha önem arz edebiliyor ama FMA'dakiler değil.)
  • Yahuda  (14.09.12 22:43:35 ~ 22:46:06)