[]

vücut ısısı-depresyon ilişkisi

Hayatımın bir dönemi oldukça sıkıntılıydı. 2 ay kadar depresyon benzeri bir şey geçirdim. Şimdi düşünüyorum da uzun kollu ile terlediğim mevsimde, üzerimde sürekli kapşonlu sweatshirtlerle dolaşmışım.
Malumunuz depresyon hırkası diye bir şey de var. Yünlü yünlü hırkalar. Normal zamanda terden giyilmiycek şeyler bunlar.
İnsan depresyona girince vucüt ısısı falan mı düşüyor, noluyor tam olarak?


 
vücut ısısı direkt düşürmüyor mu ya da üşüme hissi geliyor mu bilmiyorum ama anksiyete bozukluğunda ayaklarda üşüme hissi oluyor.


  • mehmetoloji  (14.09.12 18:38:03) 
ağır depresyon hallerinde vücut ısısında düşüklük bilinir... ama istisnalar da mevcuttur. hareketsizlikten de kan değerlerinin değişmesinden de olabilir üşüme hali. yahut örtünme hali sarınıp saklanma arzusundan ileri olabilir.


  • firuz  (14.09.12 19:10:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.