kredi kartı

kara listedeyim sanırım. 2 tane kredi kartım borçtan dolayı kapandı şimdiye kadar. ikisinde de üniversitede okuyordum. mezun oldum işe girdim ama şimdi kart başvurularım kabul edilmiyor. henüz ilk maaşımı almadım. maaş aldıktan sonra başvurum kabul olabilir mi ki acaba? son kapanan kartım son 1 sene içinde kapandı. garanti, iş bankası ve yapı krediye başvurdum, olmadı.

borcları kapattıysan 2 bankadan da "borcu, ilişiği vs yoktur temizdir" yazısı al; bunu basvuru evrakına ataçla. iyi niyetini belli et. olmadı 5 yıl bekle.

  • dokuzeylul  (14.09.12 16:35:00)
Kartsız yaşamaya alış, en güzeli. Hazır şartlar da zorluyorken hiç bulaşma.

  • ahmetcan44  (14.09.12 16:44:42)
telefon ve kıyafet ihtiyaçlarım ve internetten alışveriş olayı olmasa istemem zaten de...

  • lemmiwinks  (14.09.12 16:47:56)
bankamatik kartı al, en temizi

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (14.09.12 16:49:18)
@eksi sozluk e bir daha geldim: o var zaten. ama onla taksit olayı olmuyor. internetten alışveriş oluyor mu ki? o da olmuyor sanırım.

  • lemmiwinks  (14.09.12 16:55:25 ~ 16:55:57)
kara listeye girdiğiniz tarihten itibaren en iyi ihtimalle 5 yıl alamazsınız.

  • fenerbasket  (14.09.12 17:11:48)
ben de girmiştim o listeye. çocuğa kredi kartı verirsen olacağı budur! (kendimden bahsediyorum)
maaş alsanız da değişen bi şey olmuyor. şirkette maaş çektiğiniz bankadan herkese kredi kartı gelirken size gelmiyor. süre galiba 5 yıl. listeden çıktığımı kredi kartı gelince anlamıştım ben :)

  • supergirl  (14.09.12 17:20:41)