Ekran kartı sorusu

şimdi bizim masaüstü pc'de önceden 512 mb ati radeon hd 2400 vardı. ekran kartı yandı babam bunu tamirciye götürmüş. adam bunu 1 gb yapalım demiş ve 1 gb nvidia geforce 6200 turbocache diye bi kart takmış. bu işlerden pek anlamam ama hangisi iyi bu kartların? bir de takalı 3 ay olmuşken ekran kartının kondansatörü patladı. tekrar götürdük adama nerdeyse 1 ayda tamir etti bugün aldık, biraz önce ekranda sarı çizgiler çıktı ve pc mavi ekran verip reset attı. iyice şüphelenmeye başladım heriften.

ekleme: oyunlarda da acayip kasıyor.

2400 kat kat daha iyi.

tamir etmemiş. ama kondansatörü patladığını kendi mi söyledi ? zaten onu tamir edemez garantiye gönderip yenilemesi lazımdı kartı.
  • saiko  (13.09.12 01:08:38)
ya nasıl söylenir bilmiyorum ama; herif size eski kartı ittirmiş, tamir ettim diye tamir de edememiş ve büyük ihtimalle ramleri cortladı o kartın.

  • montreal  (13.09.12 01:09:06)
evet ekran kartını bir yere gönderdim falan demişti sonra aksilik çıkmış düzelmemiş tekrar göndermiş falan. sonunda bugün aldık ama şu an pc bi acayip. gta san andreasta bile kasıyor öyle söyliyim. nette dolaşırken bile sayfayı aşağı indirirken bi gariplik var.

  • damacana  (13.09.12 01:12:35)
damacana şu an o ekran kartı çalışmıyor, windows kendi belleğinden hallediyor her şeyi.

  • saiko  (13.09.12 01:31:07)
vay anasını sağlam kazık yedik yani. eyw saolun bilgilendirme için.

  • damacana  (13.09.12 01:33:56)