tüm dünyadan istediğim konudaki ekonmi haberlerini almak istiyorum rss gibi

mrb, web'i rss gibi kullanmak istiyorum, mesela tüm dünyadan şirketlerin satın alma birleşme haberlerini (ya da futbolcuların transfer haberleri gibi) rss mantığıyla bir kere ayarlayayım ondan sonra yeni haber çıktıkça bana satır satır gelsin istiyorum, nasıl yapabilirim bunu

ps: bir de aklıma geldi, acaba ajans press gibi firmalar interneti takip ederken hangi programları kullanıyorlar, onlar zannederim ki keyword girilince o keyword'le ilgili bilgi getiren programlar kullanıyorlardır, var mı bu şekilde çalışan bildiğiniz programlar

Şu program iyidir: www.feedreader.com

Artık akışları (rss) haber sitelerinin kendisinden falan alabilirsin. Ama en kolayı, haber ajanslarının rsslerini eklemek olur. Doğan Haber vb gibi yabancı haber ajanslarını da eklersen akar gider.
  • Raymond  (12.09.12 12:18:57)
@Raymond: çok teşekkürler

bir de aklıma geldi, acaba ajans press gibi firmalar interneti takip ederken hangi programları kullanıyorlar, onlar zannederim ki keyword girilince o keyword'le ilgili bilgi getiren programlar kullanıyorlardır, var mı bu şekilde çalışan bildiğiniz programlar
  • fishbone  (12.09.12 12:36:21)
İnterneti takipten kastınız tam olarak nedir? Facebook, twitter gibi ortamlarda olup bitenler, haber sitelerinde yazılanlar gibi mi? Bence kendilerince bu tür ütüphaneler vardır yada sürekli bunları takip eden birileri vardır. Arama motorlarıyla, botlarıyla pek olur gibi gelmiyor. Ha yine de social media search gibi siteler\yazılımlar var, yine de bu tarz bir yazılım geliştirilmiş olabilir ama benim bilgim yok.

  • Raymond  (12.09.12 12:39:33)
@Raymond: evet ilk cümlenizde söylediğiniz durumu kast etmek istemiştim

  • fishbone  (12.09.12 12:44:32)
Şu ve türevi yapılar kullanıyor olabilirler;
www.socialmention.com

  • Raymond  (12.09.12 12:51:47)