uygulamalı iktisat dersi nasıldır?

gençler ders seçiminde uygulamalı iktisat dersi var; bu derste ekonomi programında regresyon modelleri kurma zımbırtılarını mı öğreniyoruz? seçsem mi seçmesem mi, bilemedim.

Seçme! Eğer dersin konusu uygulamalı ekonometri ise derste senin bütün sınamaları ve modelleri bildiğin varsayılarak anlatılır. Zor bir ders değil ama uğraştırır, gerek yok.

  • doktor sagbirakmayan  (11.09.12 13:06:31)
iktisat dediğimiz bilimin "uygulaması" bazı iktisat denklemlerinin ekonomik büyüklükler kullanılarak doğrulanması olarak tarif edilebilir. regresyon modelleri kurma direkt olarak istatistik dersinde veriliyordur diye düşünüyorum ve doktor sağbırakmayan arkadaşımızın yaklaşımına katılıyorum. iktisatın sayısal ilgisinden çok sosyal ilgisine daha yakınsan benim gibi, seçme derim. sosyal kısmına vurgu yapan iktisat derslerine yönelebilirsin.

  • dougsampson  (11.09.12 14:01:33 ~ 14:02:09)
istatistik- ekonometri derslerini bir önceki senelerde gördük. bu durumda burada görmüş olduklarımızı ekonomi programına yansıtıcağız herhalde, di mi? yanlış anlamamışsam bilgisayarda regresyon modelleriyle uğraş dur :/

  • maryjane  (11.09.12 14:32:27)
Bol bol istatistik ve ekonometri. İleride akademisyenlik veya analiz düşünüyorsan mecburi gibi. Okuldan okula değişmekle beraber zor ve çok çalışma gerektirir notları düşük, kalma ihtimali yüksektir.

  • homo sapiens gotgobekus  (11.09.12 14:34:06)