AsyaCard kredi kartım çıktı mı, çıkacak mı?

Merhaba Aborjin kardeşlerim;

Yaklaşık 1 hafta önce "belki bize de çıkar, şansımızı denemekte ne zarar var" diyerekten Bank Asya'nın xyzt numaralısına TC kimlik numaramı göndermiştim. 2 gün önce aradılar, bazı bilgiler sordular (adres, kaç para maaş alıyorsun vs).

Telefonu açan hanfendi 0216 xxx xx xx numaraya kimliğimi fakslarsam işlemimi yapacaklarını söylediler.

Bugün yine bir mesaj geldi telefonuma: "Başvurunuz 0216 xxx xx xx numaraya kimliğinizi fakslarsanız işleme alınacaktır. Bank Asya".

Daha önceki kredi kartımda (işbank) ödeyemediğim (daha doğrusu geciktirdiğim için) evime noterden kağıt gelmişti. Gidip hemen kapatmıştım borcumu. Lakin orada çalışan veznedar da "kara listeye girdiğimi ve en az 5 sene kredi/kredi kartı alamayacağımı" söylemişti.

Şimdi durum nedir arkadaşlar? Acaba kara listede miyim? Öyleysem başvurum nasıl kabul oldu? Kara listede değilsem kimliğimi fakslasam direkt gelir mi kredi kartım?

Kestane kebap acele cevap... Lan kestane dedim canım çekti. Şöyle közlenmiş bi kestane olsa da yesek...

borç ödemesini geciktirmek ve eve sadece bir noterden kağıt gelmesi ile borcu kapatmış olmakla kara listeye girilmez. kara listeye girmek için icra mahkeme filan olması gerekir.

sen faksla kimliği. zaten kart vereceğiz dememişler, başvurunu işleme koyacağız demişler. belki çıkar belki çıkmaz kart.
  • mea maxima culpa  (19.11.08 19:34:33)
@htf teşekkürler bilgi için.

ataturkiye ayrıntı yazmamış ama, ben nedense öyle 3 dönem filan uzatmamış gibi anladım. öyle düşündüm. hemen biraz gecikince bu işler olmaz diye yazdım. sizin kadar ayrıntılı bilmiyorum zaten.
  • mea maxima culpa  (19.11.08 20:52:42)