66 aylık çocuğa eğitim

Ben bu muhabbete biraz uzak kaldım da, birkaç sorum olacak:

1) AKP bu yasayı geçirmeye çalışırken savunduğu görüş ne? Yani dışarıya ne söylüyor, bahanesi ne?

2) Sizce AKP'nin esas amacı ne?

3) Sizce bu yasanın avantajları ya da sakıncası ne?

Not: Soruları ayrı ayrı cevaplarsanız şükelâ olacak.

Edit: Bir zahmet sebepleriyle, mantıklı bir şekilde yazın. Çıkıp "AKP dindar nesil yetiştirecek" ya da "Böylesi daha iyi" demek havada kalıyor. Sebeplerini merak ediyorum ki soruyorum ben de.

1- dışarıya avrupa'da bile böyle diyorlar. ama öyle değil, okul öncesi gibi yurt dışında o yaşlarda eğitim.

2- dindar nesil, 9 yaşından itibaren imam hatip ve bildiğim kadarıyla ilk 4 seneden sonra evden de eğitim olabiliyor bu yasayla. imamhatiplerin sayısı her geçen gün katlanıyor.

3- avantajı yok. sakıncası çok. en basitinden 60-66 aylık çocuğun kalem tutma becerisi yoktur, altına yapar vs.
  • repins  (10.09.12 14:59:09)
akp nin dindar nesil yetiştirme kgibi bir derdi yok
konuyla alakası da yok ihale usulsüzlük cep doldurma vs gündeminde

8 yıllık kesintisiz eğitim eğitime ciddi darbe olmuştur

66 aylık çocuk dediğin bebe değil eğitime başlaması da güzel olur
  • seyyar satıcı  (10.09.12 15:12:33)
1) Görüşü(bence), eğitim düzeyini arttırmak liseye gelmiş ama hala okuma yazma bilmeyen öğrencilerin sayısını azaltmak kaliteyi arttırmak

2) 1

3) Sakıncası yok. Avantajı çok. Herkes eğitim şart diye tutturur insanımız cahil der ama olumlu bir tavsiye veren de pek yok bu yasa nasıl işler ne olur ne biter görücez
  • ofbbjk  (10.09.12 15:21:37 ~ 15:22:50)
radyasyondan koşarak kaçan adam gibi hissediyorum kendimi.. abi ben 14 yaşıma kadar altıma yapıyordum lan geceleri. tamam belki benimki çok olabilir ama 60-66 aylık sübyan okula mı verilir ya.

@seyyar şakirt çıktı beyler.
  • zazazaraeta  (11.09.12 11:24:26)