avea fatura problemi ve hangi tarife sorusu ve dahi numara taşıma

avea internet pakedim olmayan bir 10-15 gündeki 26,75 mb veri için 44 tl eklemiş faturama. çok mantıksız değil mi? çözüm yolu öneriniz var mı?

pekii, 25 yaş altı veya kamu tarifelerinden faydalanabilirim. hangi operatörün hangi tarifesini tavsiye edersiniz? hem her yöne konuşma olsun hem internet olsun hatta sms de olsun tadından yenmesin.

numara taşırken 6 gün süre varmış. 6 gün önce söylersem ve taşınırsa ekstra ücret ödemem değil mi mantıken? neye dikkat edeyim bu konuda?

numara taşımama senaryosu:

avea'nın bal paketleri var. 20 liralık olanı, 250 mb internet, 250 sms ve 250 her yöne veriyor. 30 liralık olanı da var.

bir diğer seçenek s.e.ç. paketlerinden kendin bir şey uydurman kafana göre. normalde öyle süper ahım şahım deli manyak paketler değil. lakin geçen ekşi duyuru chat'te bir arkadaşın söylediğine göre 12 ay taahhüt şartıyla 20 liraya [sanırım] 500 dakika her yöne, 5000 sms ve 1 gb internet veriyor. aktaracaklarımız şimdilik bu kadar.

edit: aynı arkadaş müşteri hizmetlerini arayarak yaptırıldığını söylemişti.
  • sanat guresi  (10.09.12 10:48:44 ~ 13:54:21)
kullandığım tarife : Avea faturalı

her yöne 500 dk
her yöne 2000 sms
sınırsız internet (2 gb'tan sonra edge hızına düşer) + (ki bu kota vodafone sınırsız netinde sadece 100 mb'tır. Avea'nın kota öncesi ve kota sonrası net hızı da vodafone'dan yüksektir. Turkcell'de ise sınırsız net henüz yok sanırım ben duymadım en azından)

topu topu 30 tl vergisi felan en fazla 32 oldu şimdiye kadar
  • ofbbjk  (10.09.12 11:08:57 ~ 11:11:50)
ofbbjk'ye ek olarak, o tarifenin 1000 dk konuşmalısı 40 tl. gayet iyi.

  • cliffburton  (10.09.12 12:25:08)
o tarifeye hiç denk gelmedim ama. adı direkt avea faturalı mı? bulamıyorum :(
bu arada ben zaten avea kamu tarifesi kullanıyorum, avea'dan kaçmak istiyorum.

  • psikolog sulugoz  (10.09.12 13:44:14 ~ 13:45:27)
yok yav adı yeni nesil 500dü ama şuan alımlara kapatmışlar galiba sitesinde bulamadım her dönem yeni bişeyler çıkarıyolar

bu arada avea candır çok özlersin gitme :/
  • ofbbjk  (10.09.12 14:57:13 ~ 14:58:24)
ankara'da yaşadığım evde bazen hiç çekmiyor ama avea:) bir de bu yaptıklarını yanlarına bırakmak istemiyorum. ve hâlâ bir tarife bulamadım :(

  • psikolog sulugoz  (11.09.12 10:31:09)
çekmeme durumunu aveaya maille falan ulaştırırsan belki düzeltmek için bişeyler yapabilirler sonuçta oradaki çoğu insan aynı şeyi yaparsa sorunu çözmek için bişeyler yaparlar. Bir de avea malum türk telekomla birleşti bence artık avea daha kaliteli olucak

bu arada avea'nın yeni tarifesini duymuşsundur sanırım (yine avea ama:) Seç tarifesi : her yöne 500 dk 5000 sms ve sınırsız net taahhüt verirsen 20 liraymış vermezsen de 25 tl
  • ofbbjk  (11.09.12 11:37:50)