yurtdışından samsung galaxy s2

selam gececiler,
kanada'dan galaxy s2 alma imkanı var, lakin birkaç da soru:

1- s2'nin birden fazla çeşidi varmış. hangisini kaç paraya almalı?
2- 2. el alsak pişman eder mi?
3- yurtdışından gelen telefonlar için tam olarak hangi işlemler lazım ve bu işlemlere kaç para gidiyor? (yani türkçesi; astarı yüzünü geçer mi?)
4- 800 tl'yi aşmadan işin altından kalkabilir miyim?

1. i9100 olmalı. i9100g falan değil.
2. sizden öncekinin nasıl kullandığına bağlı.
3. sanıyorum 100 lira ödeniyor. bir de pasaporta işleniyor olması lazım.
  • sanal uyku  (09.09.12 23:31:40)
3- paraporta işletme yok artık ama 100 lira vergi veriyosun(vergi dairesine) 10-20 lira da gsm bayisine veriyosun.
global blue olayını araştır biraz da ondan ucuza alabilirsin
edit: eskiden havaalanında pasaportuna bişeyler yazdırtıyomuşsun o yok. yoksa pasaport lazım yine.
  • koyukalem  (09.09.12 23:49:33 ~ 10.09.12 20:55:18)
3. vergi dairesine 100tl yatırıyorsun,götüreceğin pasaport kimin adınaysa makbuzu da onun adına kestir. daha sonra gsm bayisine gidip pasaporta kaydettiriyorsun.ben dün yaptırdım turkcell 20 tl aldı

  • möldersgotinnue  (10.09.12 00:14:46)