istimlak edilen arsa konusu ile ilgili istanbul için avukat tavsiyesi

Bahçelievler belediyesi amcamla babamın küçük arsasınının bir kısmından normalde planda gözükmediği halde arsa boş durumda bulunduğu için yol geçiriyor. (olay yaklaşık 20 yıl önce vuku buluyor.) Arsa zaten küçük olduğu için, şu anki durumu ile imar edilemez duruma geliyor. babamla amcam belediyeye birkaç defa gidiyorlar her seferinde sonuç alamadan geri dönüyorlar. pek de üzerine düşmüyorlar. en son amca birkaç yıl önce belediyeye gidiyor şimdi para yok seçime doğru (önümüzdeki yerel seçim) size para öderiz diyorlar. amcam da zaten bahçelievler yenibosna'da rayic bedel düşük olduğu için belediye arsayı tamamen istimlak etse bile piyasa fiyatının çok çok altında bir rakam bize öder diyerek pek umut bağlamıyor bu işe. babam iste benim takip etmemi istiyor.
Konumuz bu. şimdi ben bu konuyu bir avukat aracılığıyla takip etmek istiyorum. fikir vermek açısından bu davadan ne tür sonuçlar çıkabilir. dava kazanılırsa tüm masrafları (avukatlık ücreti dahil) belediye mi öder. vs
en önemlisi bu tür konularda çalışan önerebileceğiniz dürüst bir avukat tavsiyesi varsa ister ister buradan, ister pm olarak ister, trombolin@hotmail.com adresinden, isterse de 0506 359 19 14 cebimden bana ulaşıp avukat tavsiyesinde bulunurlarsa sevinirim.

hukukçuların hepsi tatilde mi?

  • on kaplan  (10.09.12 09:52:15)