telefondan silinen verileri kurtarma

şöyle bir duyurum vardı #473857, aslında aklımda yoktu ama şimdi düşününce kurtarmak istediğim şeyler vardı. herşeyi yedekleyememiştim. bu sapık tamirciklere söyleseydim keşke diye pişman oldum aslında.

sorularım şunlar:
1)misal bilgisayarda formattan sonra kurtarılacak dosyayla aynı isimde başka bir dosyanın üzerine yazılmamış olması gibi bir durum var. yani resimlerim klasöründe wallpaper1 varsa, bu silindi ve bunu kurtarmak istiyorsun, o resimlerim klasörüne başka bir wallpaper1 kaydettiysen öncekini nah kurtarırsın.
telefonda da aynı olay mevcut mu?

2)telefondan kurtarma da bilgisayardan kurtarma gibi mi oluyor? işte teli veri depolama gibi usb ile bağlayıp programı açıyorsun buluyorsun demişler.
ben mesajlarımı rehberi falan da bulabilir miyim foto ve müziklerle birlikte? (ajandada doğum günleri, veya notlar falan vardı, bunları da bulabilir miyim?)

3)bu tamircilerin kullandığı program nedir, netten aratıp bulabilir miyim programı?

not: bütün bunların yanında ben telefonu tamire yollamadan önce ona yazılım yüklemeye çalışmış ama başaramamıştım (phoenix ve navifirm kullandım), tel açılmadı ondan tamire yolladım. bu yazılım olayına rağmen kurtarabilir miyim?

kurtaramazsın, navifirm tüm diski temizleyip romu yeniden kurar. zaten telefoncular da bunları kullanarak kurtarıyor. o yüzden unut.

  • moondalina  (09.09.12 08:52:02)
recuva.

  • vcellist  (09.09.12 09:02:53)
telefonun hafızasını eğer usb bellek olarak gösterebiliyorsanız bilgisayara testdisk / photorec kullanabilirsiniz.

www.cgsecurity.org
  • peseve  (09.09.12 11:14:35)