imeem youtube jacker, makat hangisi?/tt net redirecting

Selamlar,

1) youtube , imeem gibi engelli olan sitelere girmek istiyorum. Bugune kadar youtube jacker i kullaniyordum ama #14384066 de bahsedilen hatadan dolayi sileyim dedim. Bununla birlikte treewalk dns i de sildim. Bu bahsettigim hata devam edince, youtube jacker i tekrar kurdum ama sadece youtube'a giriyor bu da; imeem'e girmiyor.

Cok uzattim... kisaca yasakli sitelere girmek icin hangi programi kullanayim, mahkeme karari temizleyicisi ya da onerebileceginiz baska bir cozum?

2) yukarida bahsettigim entrydeki hata hala gerceklesiyor bende, bunun cozumu nedir? entry'nin sahibi bir seyler demis ama anlamadim. modem ip'si ne demek? internal ip mi? ahan da ilgili hata

"212.156.1.15/password.html'ye yönlendiriliyorsunuz, lütfen bekleyin" .

gecici cozumu modemi kapatip acmak ama her gun 5-6 kere bununla ugrasmak da istemiyorum. yonlenilen sayfa 212.156.1.15

Tesekkurler

herhangi bir program kullanmamakla birlikte bahsi geçen sitelerin yasaklandığını bile ciddi ciddi unutmuşum.

bende bi hosts var, bir de varsa belki opendns ayarları vardır.

program falan yok yani. bunları denedin mi?
  • desdinova  (18.11.08 14:50:59 ~ 14:51:26)
1) programa güven olmaz diyorsan bir alternatif browser indir. onun proxy'sini değiştir. sadece engelli sitelere gireceğin zaman onu kullan. ktunnel vtunnel kadar yavaş olmaz ve iyidir candır bu yöntem.

  • hikaye mesture  (18.11.08 14:51:32)
ben makat v3 kullanıyorum.
bazı zamanlar haricinde, genelde sıkıntı yok. sıkıntı olanlar da sitelere ait bazı ip adreslerinin eksik olması.

  • sefapezevengi  (18.11.08 14:57:17)
modem ipsinden kasıt internal ip evet. yani 10.x.y.z serisi veya 192.168.x.y serisi gibi serilerden olan. ammavelakin, bir programın kolaylıkla modeminizin ayarlarını bozabileceğini aklım almıyor, bana daha çok birileri sizin modeminizi kurcalıyor ya da modemin kendince sorunları var gibi geldi. modemin panel şifresini değiştirin bence, kablosuz ağ özelliği varsa muhtelif güvenlik önlemlerini alın.

  • talemon  (18.11.08 17:35:35)
opendns kullanıyorum.
imeem açılıyor, youtube parçalı bulutlu..

  • late viper  (18.11.08 19:21:49)
"Mahkeme Karari Temizleyicisi" ile mutlu ve huzurluyum. Youtube açılıyor, Imeem açılıyor. Ev arkadaşımın dediğine göre Redtube de açılıyormuş. Ben hiç denemedim, valla bak.

  • shangrilla  (19.11.08 00:15:02)
kaseler.googlepages.com

ben sadece şu hosts dosyasını kuruyorum. içinde youtube jackerın eklediği ipler ve bir çok reklam sitesinin ip si var (reklamları temizlemek için), ayrıca bir iki tane siteyi de ben ekledim (ntvmsnbc.com ve e-kolay reklamları).

bunun dışında opendns, mahkeme kararı temizleyicisi ya da youtube jacker kullanmıyorum ama sadece dns adresi olarak 4.2.2.1 i yazmıştım. ek bir şey yüklemeden sadece sistem ayarları değiştirdim sadece yani. deneyin isterseniz.
  • elcezire exclusive  (19.11.08 03:19:49)
@elcezire exclusive
opendns yüklenen bir şey değil zaten, 4.2.2.1 gibi bir adres.
hatta vereyim:
  • late viper  (19.11.08 04:38:11)
@late viper
efenim işte ne oluyorsa artık. ben onu belirli aralıklarla dns değiştiren bişi sanıyodum. 4.2.2.1 varken başka şeylere ne gerek var onu da anlamam.

  • elcezire exclusive  (22.11.08 04:33:50 ~ 04:34:36)