atamalar istifalar

merhabalar polisliğe başvurmayı düşünüyorum ancak aslında mühendisim. Mesela polis olduktan sonra bir yere atandım ancak gitmedim istifa ettim diyelim, mühendis olarak bir yere atanmamda bir sorun oluşturur mu bu durum

polis olduktan sonra 5 yıl istifa falan edemiyosunuz.

  • yok öle bişi  (07.09.12 01:29:32)
e görev yerime gitmediğimde ne olur peki

  • gudumlu anne terligi  (07.09.12 01:38:38)
gitmeme diye bişi yok paşa paşa gideceksin polis olduysan.

  • yok öle bişi  (07.09.12 13:45:29)
nasıl yani zorla mı götürüyorlar. yaptırımı ne yani

  • gudumlu anne terligi  (08.09.12 12:47:01)
biz seni polis yaptıysak sen de bu mesleği yapacaksın şeklinde. polis okulları bu şekilde pmyo ve pomemler. normal üniversite gibi değil ben bu bölümü bitireyim ama başka bi meslekte çalışayım gibi bi durum yok. polislik eğitimi alan herkes polis olur ve bu mesleğe direk atanır açıkta kalma diye bi durum olmaz vs. ve dediğim gibi mesleğe başladıktan sonra 5 yıl istifa edemiyosunuz hiç bi şekilde.

  • yok öle bişi  (08.09.12 13:25:49)
hocam onu anladım da, mesela ben dedim ki gitmiyorum arkadaş yapmayacağım. bu durumda ne yapıyorlar tazminat mı yaptırım mı ceza mı ya da ne işte

  • gudumlu anne terligi  (08.09.12 14:02:39)
tazminatı var sanırım. zaten kayıt olurken senet imzalıyosun 100.000 tl gibi uçuk bi rakam. onu bi araştır o konuya hakim değilim. onu verirsen olmazsın polis.

  • yok öle bişi  (08.09.12 14:51:48)
anladım teşekkürler

  • gudumlu anne terligi  (08.09.12 15:44:49)
tik alsaydım teşekkürlere gerek kalmayacaktı. cevaplarımı silen moderasyon duy sesimi =)

  • yok öle bişi  (08.09.12 18:13:00)