odamda fare var vol.2 | ne zaman ölür?

www.eksiduyuru.com

şimdi fareyi yakaladım. kapan + kova kullanarak. fare şu an canlı ve KOVAda. sapasağlam gavurun faresi. ben de çok korkuyorum vuramıyorum zaten vuracak bir şeyim de yok. sorum şu; aç ve susuz kaç günde kendiliğinden ölür bu hayvan?

edit: kıpır kıpır donup duruyor kovanın ıcınde ve dısarı atamam ımkansız ne olur boyle yontemler onermeyın, yapamıyorum. ha ılla elımde atmam gerekırse taşikardi için de bir ilaç önerirseniz..

Ya öyle bırakma nolur. Dışarı atamaz mısın?

  • buff  (06.09.12 03:38:44)
sakın vurma hayvana yazıktır. kendiliğinden de ölmesin mümkünse dışarı çıkar ve sal gitsin.

  • bak ne diycem simdi  (06.09.12 03:44:14)
elinle atma, bak şöyle yap kovanın ağzı büyüklüğünde bir karton düz bir şey bul, ince ve sağlam olsun ama. kova kapalı ya, o düz ve sert şeyi kovanın altından, kovayı kaldırmadan yavaş yavaş ittir. sonra kovayı çevir, o düz şey kapak gibi olsun. elin de değmez hem, onu öyle götür dışarı bırak.

  • bak ne diycem simdi  (06.09.12 03:48:20)
ne kadar büyüklükte fındık faresi mi?

  • bak ne diycem simdi  (06.09.12 03:49:35)
fare zehiri al. kovayı azıcık kaldırıp hızlıca zehiri içine at. ölür hemen.

  • lorenzen  (06.09.12 03:50:04)
kovaya sprey sık ve yak ölür.

  • keller  (06.09.12 03:51:28)
kedi bulabilme ihtimali varsa, kediyi de bu işe koşabilirsin. öldürmez, sadece alır ve gider.

  • bak ne diycem simdi  (06.09.12 04:05:35)
kovanın tamamı dolana kadar içine işe, sonra kovanın kapağını kapat. boğulur ölür.

  • bir kac yazar once  (06.09.12 04:06:11)
kovayı kapatıp, kovayla birlikte izlanda'ya git ve kovayı bir yanardağın içine at. kesin ölür o zaman.

  • ermanen  (06.09.12 04:20:44)
ninni soyleyerek uyut ibneyi. sonra sarsmadan disari cikar yere koy. ustunu de selpakla ortuver. usumesin gariban. yanina da yolluk ver biraz. peynir mi koyuyorsun napiyorsun, yaziktir.

  • bohr atom modeli  (06.09.12 05:29:02)
aç ve susuz öldürmek ... cani misin ?

  • mortac  (06.09.12 06:18:48)
aç ve susuzluktan öldürmek çok zalimce. yak ve boğ gibi tavsiyeler veren arkadaşları da kınıyorum. o da bi canlı, o da kendi ekmeğinin peşinde.
alt tarafı çantanın içindekileri kemirdi diye bunları haketmiyor. temiz bi ölüm veremeyeceksen kovanın altına bi karton sür sonra al evden uzak bi yere bırak. kendin yapamazsan yapabilecek birinden yardım iste.

  • r_u_h  (06.09.12 06:47:18)
o kovayı kaldırdığınız an uçarcasına kaçacaktır o. ona göre iş yapın.

  • raskolnikov2  (06.09.12 07:38:48)
pak denen cihazın varlığından bir tek ben mi haberdarım?

www.ciftligim.com.tr

al bu aleti yakala fareyi sonra nereye gönderiyosan gönder.
  • alperz  (06.09.12 08:42:04)
dışarı atamazmış, sen atamıyorsan başkasından rica et allah allah, yazık be oradaki can. aç susuz öldürme planları yapıyor bir de. benzeri şartları sen de yaşarsın umarım yaşama biraz saygı duyarsın en azından.

çok zor değil yani bir karton, sert bir yüzey vb. bulup kovayla dışarı çıkmak sen yapamıyorsan başkasından rica etmek, en kötü üç-beş kuruş ver.
  • madyb  (06.09.12 08:58:55 ~ 08:59:38)
bir sopa veya kürek işini görür. kafasına kafasına vur. geçmiş yıllarda köyü fareler basmıştı. yardıma gitmiştik. fare dediğim de kedi kadar büyük şeyler. küreklerle depolarda fare öldürdük hep. o gün bir katliam yaşanmıştı.

  • trakyali gulyabani  (06.09.12 09:19:26)
psikopat mısın neden ölüme terk ediyorsun hayvanı? git evine uzak bi yere bırak hayret bir şey.

  • neira  (06.09.12 09:52:40)
fare dediğimiz yaşam formu minik kalpli olduğundan bir süre zorlayınca yorulup durulur. o vakit istediğin gibi güvenlice paketleyip uzaklaştırabilirsin.
bir kaç kez ard arda dürtükle (insanca) ardından yorulup durulacak. bu dinlenme periyotları sıklaştıkça senin dürtüklemelerine tepki vermemeye başlayacak. en sonunda kaşığın üzerine bile alabilirsin. sorun çıkartmaz.
sevimli böcek temizleyicileridir fareler. (belki de fare değil böcekçil olabilir daha sevimli)
  • thebug  (06.09.12 11:48:26)