İstanbul'da ev kiralamak

Sevgili İstanbulzedeler,

Aşırı talep sonrası dayanamadım sizler için Ankara'yı bırakıp İstanbul'a geliyorum. Fakat bütçeme uygun ev nerelerde bulunur bilmiyorum. Tamam Pendik'e falan gitsem bulurum ama ben merkezde olsun istiyorum. Bu bir ön çalışma gibi bisey. Onun için şimdilik hangi yakada olduğu önemli değil. Tek isteğim maksimum 650 lira veriim, eli yüzü düzgün bi ev olsun, Kadıköy, Üsküdar, Şişli, Beşiktaş gibi merkezi ilçelerin sınırlarında olsun. Çok mu şey istedim?

Bi el atın be!!!

istanbullular daha iyi bilir de 650 ye orda ahır bulamaz gibisin.

  • saiko  (05.09.12 23:46:13)
Üsküdar'da olabilir diğerleri epey zor.

  • loralynn  (05.09.12 23:49:09)
60-70 metrekare gunes gormeyen bir daireye tamam dersen besiktasta belki bulursun. Tramvay metro fatihte-bahcelievlerde ulasimi cok kolaylastiriyor fatih-eminonu on dk mesafesi var oralara bak derim. Sisli'de ara yerlerde de bir umut diyim hevesler kirilmasin ama kadikoy besiktas falan baya cep yakar

  • eskidenküçüktüm  (05.09.12 23:49:36)
750 den aşağı zor bulursun..kombili falan olsun diyorsan 650 ye imkansız

  • john holmes  (05.09.12 23:51:32)
minimum 800'ü gözden çıkarmalısınız. 800 bile fazla minimum.

  • 9kuyruklukedi  (05.09.12 23:52:22)
su anda bu butceyle, oralarda, bir eve 2., 3. kiraci olursun. sonra duzeltirsin durumu.

  • compadrito  (05.09.12 23:53:32)
uzun süre ankarada yaşamış , senin gibi bir istanbula gidiyip deyip istanbula taşınmayı düşünmüş ama 1ay sonunda pılıyı pırtıyı toplayıp ankaraya dönmüş biriyim. üzülerek söylüyorum ki orası ankaraya benzemez ve dedikleri gibi üsküdar dışında bulman imkansız o fiyata , o fiyata yakın rakama. beşiktaşda 1+1 minnacık temiz evler 1000tl diyim ben sana.. ki küçük ev bulmak da zor daima. moral bozmak gibi olmasın ama bütcende ev kirasına ayırdığın kısmı arttırma veya ortak ev kullanımı tercihini gözden geçirmelisin diye düşünüyorum.

  • sadun.net  (05.09.12 23:55:22)
içerenköy de falan bulursun gibi..
merkezlerde leş yerler olur anca..

  • partizan  (05.09.12 23:57:00)
www.sahibinden.com
hepsi üsküdar merkez değil tabii mümkün olduğunca haritadan yeri gösterilenlere bak.

  • loralynn  (05.09.12 23:57:08)
bu bütçenle şişliden beşiktaştan kadıköyden bulamazsın. anca bodrumda filan bulursun oralarda. anadoluda fındıklı mahallesi, kayışdağı tarafı var. normal apartman tipi evler. ama ben üsküdarın üst mahallelerini öneririm. daha sakin, ulaşımı zor olmayan yerlerdir. mesela libadiye, bulgurlu, emniyet mahallesi filan.

  • klark  (06.09.12 00:10:39 ~ 00:11:44)
O fiyata biraz zor bulursun.Sahibinden bulabilrsen ne ala.Onun dışında senin verdiğin fiyattan yola çıkarsak 650 kira+ 650 depozito + 750 yada 1000tl emlakçı komisyonu. En iyimser tabloya göre sana 2050tl ye patlar.Eşyaları saymıyorum bile (tutacağın ev eşyasızsa tabi) ..

  • yqzkrttpli  (06.09.12 00:12:26)
malesef bu saydıkların içerisinde en ucuzu üsküdar, onun da mümkün olduğunca sahile yakın taraflarına çıkmak gerekli, o da bütçeyi aşıyor.
ayrıca malesef bu yaz ayları evler normale göre 100-200 lira artıyor. özellikle en kötü öğrencilere iteleriz kafası yüzünden ev sahipleri boktan evlerine fazla fazla istiyorlar.
benim tavsiyem de 4. levent ve levent metrosuna yakın alternatifler olabilir. orada da metrodan fazla uzaklaşmaman iyidir.
ben de bir ankaralı olarak uzun süre sevemedim istanbulu. umarım senin için güzel olur. hoşgeldin.
  • geven kafa  (06.09.12 00:45:40)
libadiyede bulursun ama kışın çok zor olur doğalgaz parası fılan iliğini kurutur. kombili olması lazım onu da sitelerde bulursun onlar da pahalı. ama her yere de rahatça gidersin o var. lıbadıyenın aşağısı unalan orda bulabılırsın daha ucuza. ama yasanır mı yasamak ıster mısın oralarda bilemem.

  • öptüm sezen  (06.09.12 00:55:29)
söylenenlere kulak asmayın. ısrarla aramaya devam edin.

4. levent'in arka kısmı çeliktepe'de (safir metro girişine 10 dk yürüme mesafesi) 650 tl'ye sıfır daire kiraladım. 2+1 ve 85 m2. ve markalı birinci sınıf malzemeler kullanılmış. her şey pırıl pırıl. 700-800 tl'ye ahır gibi yerleri gördükten sonra buldum burayı hatta.

dediğim gibi bıkmadan aramanız, dolaşmanız gerekiyor. vakit ayırmanız, ilgilenmeniz gerekiyor.
  • holy diver  (06.09.12 09:52:15)
genel geçer bir kural olarak anadolu yakasında ev fiyatlarının avrupaya göre daha uygun olduğunu belirtmek lazım

  • ethros  (06.09.12 10:18:07)
Şahane insanlarsınız.. Tavsiyeler ve göz korkutmalar için teşekekürler

Tren olsaydı da haydarpaşaya gelip 'yenicem seni istanbul' diye bağırsaydım..
  • bebic  (06.09.12 17:07:30)