Caddebostan - Maslak yol süresi

Sabah saat 9'da Maslak'ta (İTÜ'nün oralar) olmak için, Caddebostan Bağdat Caddesi'nden arabayla kaçta yola çıkmam gerekir?

(1. köprüyü kullanacağım.)

trafik çok değilse 40 dakika yeterlidir fakat trafik varsa 1,5 saat belki yeter belki yetmez.

  • deckard  (16.11.08 20:37:20)
hmm tamam, teşekkür ederim. tahmin ettiğim gibi demek ki. en kötü ihtimalle 07:30'da motoru çalıştırmış olmam gerekiyor =)

  • nesilsiz  (16.11.08 20:40:13)
1. köprüde ısrar etmezseniz yalnız 40 dakikadan az bir sürede varabilirsiniz maslak'a. 2. köprü çıkışı direkt maslak tem'den var çünkü. 1. köprüden çıkmak istediğinizde hem e5 trafiği hem de levent trafiğini çekeceksiniz.

  • deckard  (16.11.08 20:47:27)
ama o zaman da, evden 2. köprüye kadar çok uzun sürüyor. o daha kötü olmaz mı?

  • nesilsiz  (16.11.08 20:49:51)
2. köprüye gidesiye yol uzun, evet, fakat 1. çevreyoluna göre çok daha boş oluyor. ve karşıya geçtiğiniz anda zaten maslak'ta oluyorsunuz, büyükdere trafiğine de girmiyorsunuz fazla.

  • ref  (16.11.08 21:57:58)
evet 2. köprüye yol uzun ama en azından trafik açıktır. köprüye geldikten sonra zaten yol bitmiştir neredeyse.

edit: oha ref aynısını yazmışız.
  • deckard  (16.11.08 22:02:44 ~ 22:03:16)
anadolu yakasını bilmem ama avrupa yakası için pazartesi günü 1. Köprü ve Levent trafiği konusunda fikir yürütmek nostradamus kehanetinden farksız olur. Tavsiyem 2. köprüye ulaş.

Eğer köprüyü geçtikten sonra baktın trafik var oradan köprüyü geçer geçmez bebek çıkışından temden ayrıl baltalimanı'na inince sola sarıyer yönüne gir. İstinye'ye geldiğinde Işıklardan MASLAK yönüne İstinye Bayırı'ndan tekrar yukarı İTÜ'ye minumum trafikle ulaşırsın.

Bu yolda tıkalı ise zaten Maslak Trafiği bitmiş demektir :))
  • Kazmapolitan  (16.11.08 22:18:01)
çıkmadan önce ibb den yol durumuna bak ona göre boğaziçi mi fsm mi karar verirsin en mantıklısı.

  • ali87  (16.11.08 22:39:27)
06:45de çıkarsan en geç 8de olursun, bi yerde oturur çay icersin 1den gideceksen. 7de çıkarsan belki 9 buçukta olursun. ibb rtafik yogunluk haritası 1. köprü avrupa yakasına gidişi göstermiyor artık.

  • zkurmus  (17.11.08 00:53:08)