digiturk kumanda problemi

teknoloji ile alakasız bir adam değilimdir ama şöyle bir problemim var:

atıyorum 24 numaralı kanalı izliyorum ve 182'ye geçmek istedim. aşağıdaki numaraları kullanırsam (1'den 0'a kadar olan) sinyal gidiyor fakat değişmiyor kanal. uydu alıcısı algılıyor ama kanal değiştirmiyor.

sadece ve sadece kanalı yukarı tuşu ile mavi altyazılı haline getirip öyle kanal değiştirebiliyorum. 24 nolu kanaldan 25'e geçerken (altta mavi bant varken)182 yazıyorum.

bu sorunun çözümü var mı? hatırlamıyorum bir ay öncesine kadar böyle bir sorun.

son yazılımla alakalı olabilir tekrar yazılımına bakın bence menüden.

  • kobretti  (04.09.12 17:24:09)
fişi çıkarıp takmak da çözüm olabilir. arada kafası karışıyor alıcının.

  • excomzkko  (04.09.12 19:40:08)
Birebir aynı sorun 1 haftadır bende de var. 1 hafta önce deneme amaçlı tivibu bağlatmıştım. tam o ara başlayınca iki receiver arası çakışma olduğunu falan düşünmüştüm. sonra kumandayı gidip abimde denedim. baktım düzgün çalışıyor direk tivibudan diye teşhis koymuştum.

o zaman hakikaten auto update falan yaptıysa yazılımla alakalı olabilir.
  • aamet jr  (05.09.12 11:42:31)