oturum açma parolamı unuttum

3 aydır laptopu kullanmiyordum simdi bi acim dedim parolayi unutmusum. Mal gibi parola hatirlatma da yapmaisim. Mobilden girdigim icin forumlari gezemiyorum yapabilcegim birsey var mi ogrenirsem uber olur

edit: nolur bi çözüm olsun 35tl format parası istiyorlar

hiren's boot cd'nin icinde Offline NT/2000/XP/Vista/7 Password Changer diye bi sey var. onu kullan. google senin dostun, yoldaşın.

  • osuruklu  (03.09.12 18:52:50)
Forumlardan iki yöntem aktarayım o zaman. Kendim daha önce denemediğim için kesin çözüm diyemiyorum. Bunların dışında password recovery için bootable cd 'ler de var.

a.)
Bilgisayar oturum açma şifresini unutmuş veya başa birisinin pc sinin başına oturdunuz.ve pc yi açtınız ama o da ne- size kullanıcı şifresi soruyor (bios şifresi değil).işte bu durumda şifreyi iptal etmek için pc yeniden başlatın ve windows açılmadan F8 e basın ve ordaki listeden komut sistemiyle çalıştırı seçin.karşınıza komut satırı geldiğinde start c: yazın enter deyin.hata mesajı gelebilir kafaya takmayın ok deyin ve biraz bekleyin windows açılacaktır.ve ordan denetim masasına girin kullanıcı hesaplarından şifresini kırmak istediğiniz kullanıcı hesabını seçin ve parolayı kaldır seçeneğini işaretleyin.ve pc yeniden açıldıktan sonra mutlu haber kullanıcı şifresi sormayacaktır.

b.)

1. Ekranda beliren “yükle” “onar” seçeneklerinden klavyemizde ki “r” tuşuna basmak suretiyle “onar” seçeneğini seçiyoruz. Setup sistem dosyalarını diske kopyalamaya başlayacaktır. Sistem kendini yeniden başlatana kadar bir şey yapmadan bekliyoruz.

2. 2000 kullanıyor iseniz setup, “bileşenleri yüklüyor” xp kullanıyor iseniz “aygıtları yüklüyor” işlemini başlatana kadar bekliyoruz. Başlar başlamazda “shift+F10” yapıyoruz.
3. Açılan konsola 2000 için “control.exe” xp için “nusrmgr.cpl” komutu giriyoruz.

4. Açılan kontrol panelinden yönetici parola işlemlerini seçerek yeni bir yönetici parolası belirliyoruz.

5. Kontrol panelini kapatıp setup’ın onarım işlemini bitirmesini bekliyoruz…
Alıntı:bildirgeç
  • muslum tangoze  (03.09.12 18:57:32)