abd üniversitelerinin harç sorunsalı

1) abd de state university diye geçen üniversitelerin harç ödemesi yok diye biliyorum. doğru mu??

2)state uni olmayan yale, duke, virginia gibi üniversitelerin harcı dönemlik 3500-4000 dolar arasında iken, columbia ve georgetown'da çok çok düşük. mesela georgetown law school aylık 300$ diyor. georgetown bir dönemi 10 ay hesaplasa bile anca diğerlerine denk geliyor. ya da columbia law school 1390 $ per point diyor. per point ne ola ki??

3) yale, duke vs ücretlerini ana sayfasından buldum. georgetown ve columbia'nın ise law school sayfasından ki sanırım bizdeki fakülteye denk geliyor. acaba ücretlerin düşük olmasının sebebi, fakülteye ayrı, üniversiteye ayrı ücret yatırılacak olması olabilir mi??

1) state lerde az da olsa var..yani benim gittiil california state university de vardi en azindan..

3- o ucretlerin oldugu sayfanin linkini bana da mesaj atabilir misin?
  • cccbehzatccc  (03.09.12 11:53:47)
State university değil de community college'lar için geçerli olabilir söylediğin. Onlar da dönemlik değil, kredi başı alırlar ücreti.

  • cakabo  (03.09.12 11:54:06)
cccbehzatccc +1 bana da atar mısın o linki ?

  • alphaville  (03.09.12 11:56:14)
yale dönemlik 4000 mi güldürme allasen :) arkadaşın dediği gibi kredilerdir onlar.

  • secilmis uye  (03.09.12 11:57:29)
yok ya link atayım da benden önce başvuru yapıp, kontenjanları doldurun di mi!!1!1!!

  • halanne  (03.09.12 11:58:26)
secilmis; "For academic year 2012-13, the fee is $4,000 per term, or $8,000 for the year." demiş bana cevap yazan kadın. ben onun yalancısıyım..

  • halanne  (03.09.12 12:01:56)
www.uzmantv.com

49 bin dolar yıllığı, kadın seni yemiş
  • secilmis uye  (03.09.12 12:56:18)
google dan arayınca o dediğin şeyin accommodation olduğu anlaşılıyor. ingilizce nasıl senin ya buralara başvuruyonda???

  • modesttiago  (03.09.12 13:23:06)
1) yanlis. sen international oldugun icin hatta, amerikali 4000 oderken sen 10000 odeyeceksin, o da semester basina.

2) per point, kredi demek. international ogrenci en az 12 kredi almak zorunda. law school'un aylik odemesi olmaz ve kredi basina 300 dolar asla olmaz georgetowna.

3) law school = graduate school. yani once baska bir dalda kendini kanitlayip, undergraduate olarak universite bitirmis olman lazim. master gibi dusun ama cok daha uzun. bu kucuk hesaplarla senin bu tip bir law school'a gitmen mumkun degil. paran yoksa bence hic bulasma bile. cunku okul parasi disinda burada yasama parasi da gerekecek ve cok zor.
  • beriberi  (03.09.12 13:51:20)