göz kaşıntısı

bilinen bir alerjim yok adadaki tırtıllardan başka. birkaç gündür bir sağ gözüm bir sol gözüm kaşınıyor. çok da ovalamak istemiyorum, yorgunluktan mıdır yoksa sebebi çok farklı bir şey midir? dışarı çıkınca pek kalmıyor.

evde oda spreyi falan var mı? yeni deterjan? yeni halı? yatak? yeni parfüm? yeni parfüm kullanan birisi? saç spreyi? vs

bunlar yoksa soğuk su ile (normal çeşme suyu) yıkayın. azalır. ve geçer. sıcak ile yıkamak ve çay may bunları dinlemeyin. gözler (üstteki alerjilerden değilse) kaşındığında göz değil göz kapakları, kirpikler vs kaşınır. onun tedavisi de soğuk su ile güzelce yıkamak. sabuna gerek yok.
  • ben smyrna  (02.09.12 20:03:29)
evet ovalama. tatlı tatlı kaşınıp fecı acı cektırıyor sonra. aynısı gecen hafta basıma geldı. 3.gun iltihap görünmeye başladı. yumusak doku ıltıhabıymıs. şişti mişti bir pomad kullandım geçti. geçmiş olsun.

  • öptüm sezen  (02.09.12 20:27:09)
kuruluktan da olabilir. muhtemelen alerjidir ama. doktora görünmekte fayda var.

  • african rain  (02.09.12 21:30:35)