bir hayalim var

belki izlemişsinizdir ağaç diken adamı(kısa film). oradaki gibi ama çok daha bok bir yerde bir orman kurmak istiyorum var. çölün ortasına gidip orada bir su kaynağı açıp(mümkün olduğu bir yerde) kendi ekosistemimi kurmak istiyorum. ağaçlar karıncalar kuşlar tosbaalar. mümkün müdür bu?

hediye: www.nytimes.com

biliyor musun? aynı hayal bende de var.

  • insanlik icin buyuk bir adim  (01.09.12 08:04:54)
Çok büyük paralar harcarsan olabilir. Ama o kadar parayı harcamak için son derece gereksiz bir hedef diye düşünüyorum. Ayrıca o kadar paran olduğunuda olabileceğinide düşünmüyorum. Bu sebeple bence ütopik bir hayal biraz.

  • poseidon1  (01.09.12 09:08:42)
Arkadaşların verdiği örnekler çöl değil bozkır dır. İkisi apayrı şeylerdir. Ben bildiğin çöl ortamını baz alarak yorumladım.
Çöllerde günlük sıcaklık farkları çok yüksektir, genelde toprak yerine kum bulunur, su çok çok azdır hatta çoğu yerde yoktur, nem çok düşüktür. İşte bu ve bunun gibi zorluklardan dolayı dediğini yapmak çok zor ve çok büyük para gerektirir.

  • poseidon1  (01.09.12 12:57:37)