oturma odası aydınlatmanız nasıl?

yabancı filmlerde oturma odaları hep loş aydınlatmalı köşede bir ayaklı lamba oluyor ya da birkaç... ama odaları loş hep...

bir tek Türklerde mi tepede 120lik ampuller, göz kamaştıran florasanlar var yoksa filmler yine bizi kandırıyor mu?

sizin oturma odanızın aydınlatması nasıl?

Bizim oturma odasi yerden aydinlatmali.Genelde mumlar yanar,fazla isik gozumu aliyor benim.

  • fraise  (01.09.12 04:55:08)
filmlerdeki gibi.

  • fauxhumanitas  (01.09.12 05:00:40)
kendim gitmedim ama work and travel'a giden arkadaşların dediğine göre amerika'daki dairelerin çoğunda bizdeki gibi tavan ampulü yokmuş, ayaklı lambalarla aydınlatılıyormuş evler.

  • r_u_h  (01.09.12 05:02:25 ~ 05:02:47)
1 tavan lambası var 2 de bacaklı lambalardan var. genellikle tavan lambasını eve misafir geldiğinde, kalabalık olduğumuzda ve masaya oturacağımız zaman sullanıyoruz onun dışında sarı ampüllü bacaklıları kullanıyoruz hafif loş oluyo

  • neira  (01.09.12 08:26:49)
5 senedir yalnız yaşıyorum, iki kere taşındım. iki evde de, olmasına rağmen, hiç tavan lambalarını yakmadım. insanın ruh halini etkiliyor kötü aydınlatma

  • philus  (01.09.12 11:22:05)
iki adet ayaklı abajur arkada iki mini hasır örgülü lamba kütüphanelik üstünde, tam loş ortam. tv yok. fazla ışık gözü yorar, hatları olduğundan keskin ve kötü gösterir.

  • dokuzeylul  (01.09.12 11:32:15)
bi evde ayaklı lamba diğerinde tavan lambası.

  • rayde  (01.09.12 11:45:59)
evdeki tüm ampuller gün ışığı (sarı),
bir tane ayaklı avize var 40 lık falan sanırım yandığında loş oluyor, avizenin anahtarı da şu ayarlı olanlardan açtık mı kısık açıyoruz ışık lazım olmadıkça.

  • celik comak  (01.09.12 11:48:20)
yukarda üclü spot var, onun disinda los isik yapan ayakli ikea lambasi var bildigin. buna benziyor: www.ikea.com
yukardaki lamba yemek yerken falan yakiliyor. yerdeki böyle dinlendirici bir ortam istendiginde.
bir de calisma masasinin üzerinde de bir masa lambasi var, o da dinlendirici isik verebiliyor. mumlar var ayrica.
  • flmng  (01.09.12 13:43:45)