max'te rgb sorunu

şimdi illustratorde yarattığım bir döşemeyi map olarak max'e atıyorum ancak ne model esnasında ne de render'dan sonra illustratordeki rengi elde edemiyorum. yani rgb'ler aynı. ancak şöyle bir durum var sanırım bi tanesi cmyk olarak çalışıyor ve ben ikisinde de değiştiremiyorum bunu. yani aslında ne olup ne bittiğini ben de tam olarak bilmiyorum. tek istediğim ai'de yarattığım rengin max'te de aynı renk değerine ulaşması. teşekkür ederim şimdiden..

ai standart olarak cmyk açar dosyayı. Üstteki tabda dosyanın adı.ai (CMYK Prewiev) yazar zaten. Yeni bir sayfa oluştur advanced tan rgb yi seçip eski tasarımdaki işi bunun içine kopyalayabilirsin

  • thewishcaster  (31.08.12 17:37:28)
mapi çağırıken gammasına bak.
gamma 2,2 çalışıyorsan.mapin gammasını da 2,2 olarak çağırman lazım.
standar gamma 1 çalışıyorsan da gammasının 1.0 olması lazım mapin.

use

edit: use system default gamma demen gerekiyor. yada override kısmından 1,0 ve 2,2 olarak değiştirerek dene.

www.google.com.tr
  • 3dillustrator  (31.08.12 17:39:46 ~ 17:43:50)