ay'a gerçekten çıkıldı mı?

ben pek inanmıyorum ya. yine amerikanın yavşaklıklarından biridir diye düşünüyorum. yani kesin ay'a çıkıldı diyebileceğimiz birşey var mı elimizde?

  • zgrydn  (30.08.12 14:07:22)
  • zgrydn  (30.08.12 14:09:02)
hiç belgesel izlemiyorsunuz değil mi?
marsa araç gönderen aya mı çıkmadı?

  • anonimyususer  (30.08.12 14:12:32)
Aya cikildiginda bi plaka gibi bir sey birakildi diye biliyorum.Yeri yurdu belli galiba dunyadan tam ona lazer gonderince geri donuyor.

  • esenbogan  (30.08.12 14:14:44)
belgesel izliyoruz hacı. marsa araç gönderilip aya çıkılmamışta olabilir :)

  • nemo problemo  (30.08.12 14:16:00)
madem aya çıkıldı neden o bayrağı göremiyoruz ?

ben pek inanmıyorum

tamam marsa robot gönderildi ama 1959 da değildi
  • ihan  (30.08.12 14:17:26)
Proje üzerinde 400000 kişi çalışıyordu. Bunların hiçbiri uyanmadı olaya ya da bildikleri halde ses çıkarmadı öyle mi?

  • tahsin sutcuoglu  (30.08.12 14:25:05)
Yok , açıkçası bende inanmıyorum ay muhabbetine o zamanlar aya gidecek teknoloji yoktu, uzay aracını kontrol edecek düzeyde bilgisayar bile yoktu, ama çok güzel sahne sanatları ve gelişmemiş teknoloji sayesinde insanları uyutmak çok kolaydı

  • alixkandemir  (30.08.12 14:25:29)
Ben de pek inanmıyorum açıkçası.

  • Kamyoncunun vitesi  (30.08.12 14:30:11)
Ben de inanmıyorum. Her ne kadar devletlerin ve şirketlerin elinde bulunan teknoloji bildiğimizden kat kat ileri olsa bile uzay seyahatleri çok ciddi bir konu. Hem ayrıca geçtiğimiz 1-2 sene içerisinde ay seyahati ile ilgili dökümanlar, fotoğraf ve araştırmaların kaybolduğunu, arşivlerinde bulunamadığını bildirmişti Nasa.

Düşünsenize, başka bir gezegene insanlı araç yollayıp iniş yapıyorsunuz ve bu projenin sonuçları kayıp. Hadi lan oradan olur mu öyle şey !

İnsanlardan o kadar çok bilgi saklanıyor ki biz bu dünyada yaşamıyor adeta deneye tabi tutuluyoruz...
  • burka  (30.08.12 14:33:22 ~ 14:34:23)
biraz tereddütlerim olmasıyla birlikte bir de şöyle bir şey var, niçin bir daha hiç gitmediler?

  • historien  (30.08.12 14:45:29 ~ 14:46:02)
aya gidildi tabii ki. şu ana kadar aya gidilmediğine dair ortaya atılan bütün iddialar çürütüldü. zaten yakın zamanda ayın insanlar tarafından bırakılan izlerinin görüldüğü bir fotoğrafı da çekildi.

www.nasa.gov
  • sijwocaq  (30.08.12 14:54:34)
Bence zamanında Sovyetler soğuk savaş sırasında Amerika'yı tokat manyağı yapıyordu. Ruslar aya gidip ordan Amerika'ya el sallayınca kompleksli Amerika da Bağcılar'da bir fotoğraf stüdyosuna Kilyos'tan getirilen kumları doldurup Rusya'ya el salladı. Yemedik tabii. Daha sonra sunulan fotoğraflarda onlarca hata tespit edildi ama örtbas edildi tabii hepsi.

Azcık fotoşopla ben de aya gidebiliyorum evde canım sıkıldıkça.
  • samterk  (30.08.12 14:58:09)
Bir daha neden hiç gidilmedi diye sormak da konu hakkında hiçbir şey bilmediğinizi ortaya çıkarabilir. 6 kere aya insanlı uçuş yapıldı.

  • tahsin sutcuoglu  (30.08.12 15:10:32)
ayrıca durmadan neden bi daha gidilmedi diyenler için: aya gitmek çok masraflı bir proje. yeterli araştırma yapılıp, örnekler ve bilgiler toplandıktan sonra çok bir anlamı kalmıyor tekrar o masrafı yapmanın. riski de çok yüksek. bir kere hedefe eriştikten sonra, aynı albenisi olmadığı için nasa şu anda mars odaklı çalışmalar yapıyor. ancak gelişen teknoloji ile birlikte son yıllarda tekrar yeni bir seyahat yapılmasının gündeme gelebileceği söyleniyor. 2020'li yıllarda insanoğlu aya tekrar ayak basabilir.

edit: en.wikipedia.org burada tüm teoriler ve karşılıklarını bulmak mevcut.
  • sijwocaq  (30.08.12 17:17:27 ~ 17:34:17)
O zamanki teknolojinin cok yetersiz oldugunu dusunenlere ufak bir hatirlatma olmasi acisindan www.bbc.co.uk belgeselini oneriyorum, tamamini elbette izlemek zorunda degilsiniz cunku konuyla birebir alakali degil fakat belgeselde de vurgulanan ve anlatmak istedigim halen 1950lerin fotograflari kullaniliyor daha iyi goruntulenemedigi icin.

  • deneme12345  (31.08.12 03:56:55)