Günde 3-4 defa soda içmek

Merhaba arkadaşlar,

günde 3-4 defa soda içiyorum, sağlık açısından bir sakıncası var mı?
Soda derken normal mineralli su sarıkız, kızılay felan.
bi yerde maden suyu daha sağlıklı felan die okumuştum, ne farkı var? Bi de her aldığım markaya bakıorum hepsinde mineralli su yazıyor, maden suyu olan marka hangisi?

tşkler.

  • tahrik olmusken objektif olamam  (29.08.12 17:48:32)
midende ekstra bir sorunun yoksa hiç zararı yok. gayet iyi birşey yapıyorsun.

  • abartakus  (29.08.12 17:48:52)
mideyi tembelleştirir derler büyüklerimiz. bi süre sonra sodasız hazmedemez hale gelirsin yediklerini demedi deme.

  • baymayself  (29.08.12 17:52:33)
tansiyon yukseltır.

  • fenerliyim ama feneri delgado  (29.08.12 18:11:50)
Maden suyu içen biri olarak; baymayself'e katılıyorum yemeklerin arkasından içersen içmediğinde zamanla hazımsızlık yaşarsın, ben yediklerimi hazmettikten sonra içiyorum, kaliteli ve güvenilir markalar tercih edilmeli (Sarıkız favorim, kızılcahamam, kızılay iyidir) bazı markaların suya gaz basarak maden suyu diye sattıklarını okumuştum, bir diğer sağlık riski de radyasyon.

  • sakman  (29.08.12 18:25:05 ~ 18:28:05)
Bazı maden suları nitrat içeriyor, uzun vadede tehlikeli ve zararlıdır.

forum.donanimhaber.com
  • sui  (29.08.12 19:21:05)
  • sui  (29.08.12 19:25:59)