linkteki tecavüz haberi ile ilgili soru

www.haberturk.com

şimdi burda bi anne dmişki benim oğlumda 18 yaşından küçük o da çocuk demiş ama tutuklamışlar kadın haklı değilmi iki çocuk bunlar sonuçta(yasalara göre) nasıl tecvüz oluyor

cocuk da olsa fiili ehliyeti var. yani yaptigi seyin cezasini cekecek. ama yasi kucuk oldugu icin cezasi indirim olur.

  • charlotte blanc  (29.08.12 17:39:31)
çocuk diye tutuklamayacaklar mı_? benim arkadaşım 17 yaşında ike evleneceği kızla sevişmiş. sonrasında kızın annesi basmış bunları. korksun da karakolda yatsın bir akşam diye polisi aramış. sonra hakime yalvarmasına rağmen çocuk 18 olana kadar ıslahevinde kaldı.

ayrıca bu olay tecavüz diyorlar. tecavüz demek zorla cinsel ilişkiye girmek demek. çocuk gayet de tecavüz edebilir.

edit: evlenceği kız dediğim evlendiler sonra. o manada.
  • ayiadam  (29.08.12 17:52:04 ~ 18:32:20)
haberde tecavüzden bahsedilmiyor.cinsel istismardan bahsediliyor ki galiba kız kendi isteğiyle birlikte olmuş ama 18 yaşından küçük olduğu için cinsel istismardan dava açılmış diğerleri hakkında.yani buradan liseli kardeşlerimize sesleniyorum.siz siz olun yaşıtınız bir kızla birlikte olmayın.tecavüzcü damgası yersiniz böyle.

  • karinin  (29.08.12 18:14:45)