Bağlama çalan insan hakkında ne düşünürsünüz?

ayyy ne kedar romantik mi?
ay cicişş ne kadar güzel çalıyor mu?
yoksa aa aa adam resmen kıro çıktı ayol mu?

romantik demem tabii de hoşuma gider. üniversite çok aranıyor onlar. herkes gitar. rakı sofrası falan kuruyorsun olmuyor.

  • empty blank  (29.08.12 00:08:40)
d. enstrüman çalan birisi olduğunu düşünürüm.

  • pyro clustic flow  (29.08.12 00:11:09)
romantik bi enstrüman olmadığı kesin, ama kıro da değil niye olsun ki. türkü falan söyleriz ne güzel derim, yeteneğini takdir ederim.

  • aseton  (29.08.12 00:11:18)
saygı duyulası bir insan diye düşünürüm

  • alixkandemir  (29.08.12 00:12:21)
kıro diyenin kafasına sazın kıcıyla indiririm valla.

hangi müzik aleti olursa olsun , saygı duyarım. helal olsun derim. bulunduğum ortamda biri çalıyorsa da gider yanına teşekkür ederim dinletisi için. bu tulum için de geçerli vuvuzella için de ..

ben herhangi bir müzik aleti çalamıyorum belirteyim bu arada. keşke çalabilseydim.
  • kennym  (29.08.12 00:12:46)
ben hic hazetmem baglamadan da sesindende. türkü, halk müzgi etc sevmem zaten. kiro demem ama adama karsi ön yargim olur.

  • serabetan  (29.08.12 00:12:51)
böyle düşünmek sanata saygısızlıktır. sanattan anlayan birisi hangi çalgı olursa olsun onu çalana saygı duyar. bağlama çalana kro diyen birisi, benim gözümde sadece et parçasıdır. emre aydın bağlama çalınca ciciş ama başkası çalınca kro, yok öyle yağma. yani sevgili bulma işlerini bu konulara kadar getirdiniz ya, ne diyeceğimi bilemiyorum..

  • eyyorlamam bu gadar  (29.08.12 00:16:11)
bu duyuru daha önce de açılmıştı sanki çok net hatırlıyorum.

kıro diyeni yatırıp döveceksin.
bağlama güzel bi enstrüman, iyi de çalıyorsa dinlemesi hoşuma gider.
  • rayde  (29.08.12 00:18:55)
anlamiyorumda neden saygi duymak zorundaki baglamaya, sevmeyen sevemez mi?

önyargi olmasi kadar dogal bir sey yok mu yani?

@eyyorlamam, et parcasi derken ete hakaret ediyosun , saygi duy

gibi kil tüy bisey mesela ne kadar hos olmuyosa, baglamaya fikrini belirtene de saygi dumak zorundasin demek aynisi.
  • serabetan  (29.08.12 00:21:00)
yetenekli olduğunu düşünürüm. ama durduk yere düşünmüyorum tabii, görürsem...

  • ermanen  (29.08.12 00:29:21 ~ 00:29:41)
Bağlama nihayetinde çok popüler bir çalgı değil. Neden bağlamayı seçtiğini bir sorardım. Genelde bir hikayesi oluyor hepsinin. Bu hikayeye göre yorum yapardım. Yukarıda yazdığınız 3 düşünce de bana yakın değil. Bu hikayeye göre seçeneklerim:
* Oooo, devrimci gençlik modeli...
* Aile yadigarı ha... Demek Ruhi Su ile baban / deden tanışıyordu.
* Okulda sana bu düştü sen de sonradan sevdin demek. İyiymiş, hangi okul bu arada?
  • SiyamkedisiZorro  (29.08.12 11:20:50)