Interrail ile Avrupa Turu

Sevgili duyurucular;

Şimdi; artık 30'lu yaşlarına erişmek üzere olan bir adam olarak alternatif tatil araştırmaları yapıyordum. Bu interrail olayını uzun süre önce duymuştum ancak üniversite yıllarında hep çalışıp hem okula gittiğim için malesef değerlendiremedim. Artık bu günlere kaldı. ilk sorum tam olarak bu. İş hayatına başlamış bir adamın bu tür bir geziden çok rahatsızlık duyup duymayacağını merak ediyorum. Sonuçta konfor delisi değilim hayatımda hiçbir zaman herşey dahil tatile çıkmadım. Hala imkan olursa Şile'ye çadıra bile giderim. Böyle biri için interrail olayı sizce çok kasar mı? İkinci soru, çevremdeki arkadaşlerımın bir çoğu artık yaşlandık psikolojisine girdiği için pek ikna edebileceğimi sanmıyorum. Böyle bir yolculuğa tek başına çıkılır mı? üçüncüsü 15 günlük bir gezinin 1500 avroyu bulacağı söyleniyor. Çok abartmadan bu bütçeyle geziyi tamamlayabilir miyim? Dördüncüsü ise tura İtalya'dan başlayıp Amsterdam'a doğru olan rotanın en iyisi olduğunu söylüyorlar. Bun alternatif başka rota (ana hatlarıyla) tavsiye edebilir misiniz? Özellikle daha önceden giden arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

1-konfor kısmı kişiye göre değişir. "hostelde 8-10 kişi kalabilirim, koku ve sesten rahatsız olmam, ortak duş, tuvalet kullanırım" diyorsan olur. yoksa otelde kalman lazım. bütçe şişer o zaman.
2-tek olur. yolda birileriyle tanışıp onlara takılabilirsin. daha zevkli bile olabilir.
3-15 güne 1500 avro yeter.
4-rota uygun ama uçak biletlerini alman lazım.

bu arada interail biletleri 26 yaş altı için uygun, üstü için pahalı bence. bi de tcdd kuru normalden yüksek alıyordu galiba. 15 gün için otobüsü veya ucuz hava yollarını düşün bence.
  • merhum  (27.08.12 09:12:06)
  • basond  (27.08.12 17:04:12)