30 yaşından sonra kazanılan para ne işe yarar aga

ben 21 yaşında hukuk 2. sınıf öğrencisiyim iş hayatına girdiğimde en iyi ihtimalle 26 yaşında olacam mesleği kaptık kendi yerimizi açalım diyene 30 olacam o yaştan sonra aylık 20.000 tl kazansam ne olur abii

edit:bu düşünce hastalıklı mıdır psikolojik destek gerekli midir asıl meraakım bu..

30'da ne var ki ? menopoza mı giriyorsun sanki aga. tatlı tatlı yiyeceksin o parayı işte. ruhunu genç tut yeter.

  • empty blank  (25.08.12 23:59:46)
Buban cemaatten değilse, başbakanla panpiş değilse ya da zaten hali hazırda zengin değilse, 30'una kadar 20.000 TL'nin yarısını anca kazanmış olacağından boşver şimdi bunları. 30'dan sonra aylık 20.000 TL kazanırsan da şükret, bana da yollayabilirsin üç-beş kuruş, çok dua ederim. :)

  • faith no more  (26.08.12 00:04:57)
hiç para kazanmayalım o zaman bu nasıl mantık. sen kazan parayı yiyecek yer bulunur merak etme. bu düşünce hastalıkj değildir sonuçta fikirler hastalıklı diye sorgulanmaz ama 21 yaşında bu karamsarlık hastalık olabilir.

  • yazik ziyan  (26.08.12 00:05:36)
bir arkadaşım söylemişti, o da birinden çarpmıştır muhtemelen.

Er kişi 30 yaşına kadar istediği kadar iş değiştirebilir, gezer tozar, sıçar batırır, 30 undan sonra iş hayatını yola koymak zorundadır der.

eğer 25 yaşında evlenmem lazım diyen tiplerden değilsen, 30 unda kazandığın parayla hayatını çekip çevirebilirsin rahatça
  • bonjurkes  (26.08.12 00:09:17)
ortalıkta zibil gibi hukuk mezunu var, çevren yoksa ve daha şimdiden "30 yaşımdan sonra 20 bin lira mı :(" moduna girdiysen geçmiş olsun, daha yeterince burnun sürtmemiş demek. kendini ülkenin şartlarına alıştırmalısın bence, yoksa mezun olunca çok büyük bir depresyon seni bekliyor.

  • kayranin kedisi  (26.08.12 00:09:20)
30 yaş 20bin. ne içtiysen aynısından istiyorum.

  • japon askeri  (26.08.12 00:11:45)
30'unda ölüyor muyuz? hayırdır?

  • chavezding  (26.08.12 00:11:55)
- şu cevabı yazmak için ne zahmetlere girdim bilemezsin -

otuz yaşında ayda yirmi bin kazanırsan bu dünyanın komple amına koyarsın.
  • charlesbukowskiineksi  (26.08.12 00:47:51)
30 yaşında 20 bin kazanılmaz diyen arkadaşlar şu sorunun cevabını verin : neden her yer zebil gibi hukuk fakültesi doldu? niye avukat sayısı her geçen gün katlanarak artıyor? ben söyleyeyim, avukatların yırtma şansı ve otomatik olarak ayda 20 bin kazanma şansı çok yüksek te ondan. hayal deği yani.

  • benim nickim var ya nah bole 40 karakter  (26.08.12 01:14:00)
@benim nickim var ya nah bole 40 karakter

mühendisliğinde kontenjanları sürekli artıyor ama çoğu mühendis işsiz ve 800 tlye çalışan mühendisler var. hadi ateyizler bunu da açıklasın. çalışma ekonomisi diye bi bölüm var çeko. en çok mezun veren bölümlerden biri türkiye'de. bak bakayım kaç tanesi iş bulmuş. demem o ki senin dediğin gibi yürümüyor bu ülkede bu işler. doktor, eczacı değilsen aylık 20bini 30 yaşında nickinin de dediği gibi nah görürsün.
  • japon askeri  (26.08.12 01:38:21 ~ 01:38:55)
Hangi hukuk fakültesindesin çok merak ettim???

  • commander64  (26.08.12 01:56:21)
@commader 64 istanbul beykent

  • she aint you  (26.08.12 02:04:35)
hiçbir zaman ayda 20.000 kazanamayacaksın zaten..kazanacağın max 5-6 bin gibi olur..bu da çevreye bakar.avukatlığı kendı buronda yaparsan yaz aylarında bile deli gibi çalışman gerekir..devlet işine benzemez..çalıştıgın kadar kazanırsın...ayda 20 bin kazanmak çok çok zor..devlet işine kapak atmaya bak..26-27 gibi ayda 2.500 tl ni otudugun yerden alırsın :)

  • Bazarov  (26.08.12 03:20:30)
bugun bir doktor bile ayda 20 000 i kolay kazanamaz.ancak operatör olman yani ameliyat yapman gerekir..hastahenelerde döner sermaye ile birlikte 8-9 bin alırlar..

  • Bazarov  (26.08.12 03:26:46)
evlenip cocugun olursa, 30 yaşından sonra kazanılan paranin ne işe yaradigini gorursun.

  • compadrito  (26.08.12 10:25:26)
avukatmissin eger buyuk davalara bakarsan cok buyuk paralar alirsin ayda degil dava basina bile 20 bin alirsin. ama dedigim gibi binlerce avukat var unlenmen gerek kendini yetistir, uluslararasi hukuk masteri yap turkiyedeki cogu avukat kisir durumda dil bilmiyorlar

  • iplikci  (26.08.12 12:48:39 ~ 12:50:58)