Beyin kendi kendine reset atar mı ?

yine bir unutkanlık macerası.. lakin bu sefer ki bayağı şaşırtı beni.

geçenlerde eski nba videolarını izliyordum.şu muthiş lakers-spurs serisini. her neyse efendim videoyu izlerken bi baktım spurs de bizim hido lan dedim hidayetin spurste ne işi var,ne ara oynadı (nba ağır takıpcısıyım hele hele o yıllarda maç kaçırmazdım) hidayetin spurste oynadığı zerre aklımda kalmamış.bu durum çok şaşırtı ve üzdü beni.tamam izlediğim filmi ertesi hafta,konusunu ve baş rol oyuncularını hatırlayamayabiliyorum ama bu durum direk fatal error.

nedir benim bu durumum,adım adım alzheimera mı gidiyorum ?

adım adım alzheimera mı gidiyorum ?: hayır.

  • uyuyanadam  (25.08.12 02:29:19)
alzhemiere mı gidiyorsun hayır:)
yaşlanıyorsun, hayatın stresi belki düzensiz beslenme vitamin eksikliği

ilk okul arkadaşlarımın adını soyadını hatırlıyorum
ama daha yeni altı ay ders anlattıgım çocugun ismini
askerde altı ay her gün gördüğüm adamın isimini hatırlamıyorum :)
  • seyyar satıcı  (25.08.12 02:33:22)
öyle şeyler bende de oluyor. zaman zaman bazı şeyleri unutuyorum. ama bu unuttuğum şeyler hiç de küçük şeyler değil. bildiğin yok oluyor hafızamdan, birileri o şeylerden bahsedince "hııı öyle bir şey vardı, di mi?" moduna giriyorum. öyle bir şey olduğunu hayal meyal hatırlıyorum onlar bahsedince, ama olayın kendisini bir türlü hatırlayamıyorum. geçen bir başka duyuruya da verdim bu örneği, bir arkadaşımın askerlik yaptığını unuttum ben. burası normal, ama ben o çocukla askerlik yaptığı 6 ay boyunca haberleşmiştim. sanki hiç olmamış gibiydi oysa o askerlik benim için, o söyledikten sonra bile hatırlayamadım.

nereye doğru gidiyorsun bilmiyorum ama ben de oraya doğru geliyorum.
  • devilred  (25.08.12 02:58:09)
Çok muhtemel REM uykusu eksikliği. REM dönemi bilincin yenilendiği(sinapsların şekillendiği diyelim) dönemdir ve eksikliğinin en belirgin belirtisi unutkanlık.

  • lunedor  (25.08.12 03:29:40)