GVZ

ya arkadaşımın gözlerinde genetik bi problem var ve %10 u görüyo.rahat ders çalışması için metin okuyucu bi program varmış GVZ adında benden bulmamı istedi.ben baktımda bulamadım bi yardımcı olabilir misiniz?

GVZ=gevezeymiş aynı zamanda.

bildiğim kadarıyla metin okuyucu değil, ses ile pc'yi kontrol etmeye yarıyor. buyrun linki:
www.downtr.net

  • dinomazu  (11.11.08 21:43:38)
GVZ türkçe text to speech ve speech recognition alanlarında çalışan bir türk firması.
Aradığınız ürün ise şurada: www.gvz.com.tr ürünler altında netokur veya komutanlar ve pcokur. Yazıdan konuşma sentezleme çok fazla arge isteyen (ve her dil/dil ailesi için farklı temellere göre kurulmuş sistemler isteyen) karmaşık bir iş olduğu için bunu ecnebiler dibine kadar senelerdir araştırıyor ve uyguluyor olsa da, okunacak metinler türkçe ise bu ürünlerden başka şansınız yok sanıyorum. ama işi iyi yapıyor. ürünlerin fiyatları konusunda fikrim yok ama websitesindeki formdan kendilerine ulaşabilirsiniz sanıyorum.

  • kurukafa  (11.11.08 21:45:48)
dinomazu@
metin okuyucudur.

naithan@
metin okuyucu ve bilgisayarı kumanda etme şeklinde 2 ayrı versiyonu vardır. bir ofis dökümanı veya websitesinde yazıları seçip oynat dediğinizde o size başlıyor okumaya. çok da güzel sese sahip okuyan bağyan. 600mb civarında setup dosyası vardır bilginiz olsun. bir dönem merak edip kullanmışlığım var. oradan biliyorum.

aramanız gereken program "gvz pcokur" olmalıdır. bu şekil google da aratırsanız size gerekli linkler çıkacaktır. ziplenmiş hali 350mb civarıdır. açtığınızda ise 600mb'a dönüşecektir.
  • winsome  (12.11.08 10:02:28)