takım elbise

bende bir takım elbise ihtiyacı var şimdi. nereden alınır uygun fiyatlı takım elbise?

ayrıca ne renk alsam ki? iş için olacak. sarışınım ama çok açık değil. takım elbise rengi dışında ayakkabı, gömlek rengi de belirtirseniz sevinirim.

bir de boyum 1.89, kilom 86. biraz göbek falan var, bacaklar kalın biraz, omuzlar dar. nasıl bir şeyler alsam ki?

27 yaşına geldim, en son takım elbise liseye başlamadan önce almıştım. :) pek bir bilgim yok yani.

sarar outlete bakabilirsin. dar kesim alırsan daha hoş durur muhtemelen.

  • charlesbukowskiineksi  (24.08.12 10:03:42)
bence takım alma. imza marka olarak çok kalitelidir kullanımı rahattır. alırsan bir ömür kullanırsın. takım yerine blazer ceket al. blazeri hem takım olarak hem spor tarzda kot ve keten üstüne de giyebilirsin. pantolonu ve gömleği dar kesim al. ayakkabı kemer aynı renk olsun. pantol da siyah olsun. ceket rengi her türlü gider. siyah pantol üzerine minik kare desenli gri tonda gömlek olabilir.

  • burty  (24.08.12 10:34:02)
takım elbise güzel dursun diyorsan öncelikle göbeği eritmen lazım.

göbeği saklamak için genelde 3 düğmeli takımlar tercih edilir ama onlar da biraz demode bugünlerde.

takım ceketinde 2 düğmeli ceket tavsiye ederim.

üzerine büyük ya da küçük gelen takım elbiseden uzak dur, tam otursun üstüne.

ben renk olarak siyah-fume-gri bandını kullanıyorum. koyu lacivert de iş görür.

gömlekte beyaz-mavi bandını kullanıyorum. dikine çizgili gömlekleri de tercih edebilirsin ama çok rahatsız edici çizgilerden uzak dur, mümkün olduğunca ince.
ha bir de gömlekleri slim fit tercih et.

kravat olarak, eğer ince yapılıysan, kalın kravatlardan uzak dur. çizgili gömlek giydiysen düz kravat tercih et.

ayakkabı olarak öncelikli siyah tavsiye ederim ve aynı parlaklık ve tonda kemer.

bütçene göre bir çok yer var takım alabileceğin.
işte her gün takım giyeceksen min 2 tane takımın olsun.
  • sli  (24.08.12 10:44:58 ~ 10:46:25)
ramsey

  • sopiro  (24.08.12 10:46:34)
o göbekle dar kesim alırsan kabak gibi ortaya çıkar göbeğin. renk olarak tabi ki smokin siyahı.

  • himmet dayi  (24.08.12 11:05:56)
kalecenter'de jeordies var ordada var.

  • memnun  (24.08.12 11:17:29)