kedi soruları v2

1-kedim sürekli beni yalıyor. bunun önüne nası geçebilirim?
2-sürekli yatağımda kendisi. burayı nasıl yasak bölge yapabilirim?

bu ikisi birleşince gece uyutmuyor da...
danke schön.

yatağa çıktığında yere indir ceza ver bağır parmağını salla poposuna vur hafifçe su sık spreyle vs. ilki içinde aynı.

  • mr fusion  (23.08.12 23:37:55)
kediler cezadan çok akıl dağıtma yönteminden anlarlar.
sevdiği bir oyuncak falan varsa onu yere atın.
oynaya oynaya uyuyakalacaktır.

bu arada kedinin yaşı da önemli tabii.
yavruysa biraz zor :)
  • blatta hiberna  (23.08.12 23:43:21)
Odanın kapısını kapat?

  • buff  (23.08.12 23:56:30)
kedi odamda kalıyor zaten, o açıdan biraz zor. yavru bir de. su sıkmayı hafifçe deneyeyim :)

  • passion rules the game  (24.08.12 00:04:26)
Eğer aynı odada kalıyorsanız imkansız gözüküyor bu istekleriniz. Kedi milleti kafasına koyduğunu/istediğini yapar, buna engel olmak mümkün değildir. Annemlerin bahçesinde kediler var, hafifçe su sıkmayı bırak resmen hortumla dalıyorlar hayvanlara, yine geliyor bahçenin ağzına sıçıyorlar.
O yüzden bence boşuna su falan sıkıp kedini üzme/üşütme.

  • buff  (24.08.12 00:09:06)
elini yalatma.
yaladığı zaman ufaktan vur.
yoksa benim kedi gibi kucağa geldiğinde hemen elini arar deli gibi.
o eli ısıracam aga diyor resmen.

yatak için de aynı durum geçerli.
  • kredi karti hesap ozeti  (24.08.12 00:42:45)
hem sadece bir odada kalıyor hem de yatağına çıkmayacak öyle mi?

10 liraya peluş kediler var çok tatlı, üstelik nereye koyarsan orda duruyor, mis.
  • robin crusoe  (24.08.12 00:44:44)
geceleri sadece bir odada kalıyor.

  • passion rules the game  (24.08.12 08:26:53)