Araba lastiği şişirmek ama kaça kadar?

Kia Picanto Ex 1.1, 2006 model, şehir dışına çıkacak. Tekerlekleri kaça kadar şişirmek gerekir? Lastik boyunu tam bilmiyorum şu an. :/

yuk durumu nasil olacak bir sey dememissiniz ama onler 30, arkalar 32 idealdir kucuk lastikler icin. cok yuk olacaksa 32-32 yapilabilir.
bir de, surucu kapisinin ic kisminda yazar genelde yuk durumuna gore ideal basinc tablosu. bir bakin oraya.

  • fader  (23.08.12 23:01:04 ~ 23:01:43)
o pompalar otomatik değil sakın!!!!

bar ya da psi değerini ayarlarsınız, basınç o seviyeye geldiğinde öter.. aman dikkat!!

benzin deposunun kapağının arkasında veya şöför kapısını açınca kapının kapandığı kolonda yüklü ve yüksüz araç için kullanılması gereken değerler yazar.

en kötü ihtimalle kullanma kılavuzunda bulursunuz.

eğer lastikleriniz standart ölçüde değilse, sonradan jant ve lastik ölçüsü değiştiyse mutlaka bir lastikçiye danışın
  • sli  (23.08.12 23:02:56)
Araç 900 kg. İçinde de yaklaşık 350 kg ek yük olacak yolcularla birlikte. Sonradan jant veya lastik ölçüsü değişmedi, alındığı günkü orijinalliğini koruyor. Birkaç saat sonra yola çıkacağım ve lastikçi bulamadım, o yüzden benzinlikteki pompaları kullanacağım.

Dediğiniz tablolara bir bakayım, umarım bulabilirim. Onun dışındaki bilgilere de açığım. :) Teşekkürler hepinize.
  • gzg  (23.08.12 23:09:43)
şöyle bi şey var www.tyre-pressures.com

  • i was me but now he s gone  (23.08.12 23:20:45)
o dediğim yerlerden birinde mutlaka var o değerler.
hatta araba kapının önündeyse üşenmeden bakın gelin
ama kafanız karışmasın, bazen arabada bar cinsinden değer verir, makina psi ister

işte bu durumda da 1 BAR = 14.5038 PSI eşitliğinden yararlanın

yani 2.0 bar yazıyorsa => 2 x 14,5038 = 29 psi basın

yok kapıda 29 yazıyorsa makinada bar değerindeyse 2 ye ayarlayıp basın

lastik ölçüleri lastiğin yanında yazar. (185/55/15 diye)
buradan uygun havayı bulup basın en son ihtimal.
www.satiroglu.com.tr
  • sli  (23.08.12 23:39:50)