[]

HP psc 1315 Tarama Sorunu ( Win7)

Merhabalar,

HP psc 1315 All-in-One serisi yazıcı tarayıcım var. Yazıcı windows xp'de tüm işlevleriyle çalışıyordu. Bugün Windows 7 yüklü olan bilgisayarıma kurmaya çalıştım fakat kurulum CD'si Win 7 uyumlu olmadığından kuramadım.

HP destek sitesinden bu sürüm yazıcılar için Win 7 uyumlu kurulum dosyası indirdim. Bu sefer kurulumu gerçekleştirdim. İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Yazıcı tam olarak yüklendi, yazdırma işinde sorun yok ama tarama esnasında görseldeki hatayı alıyorum. Ne yaptıysam çözemedim. Var mıdır bir yolu? Şimdiden teşekkürler.

Bu arada yaptıklarım şunlar, yapmadıklarımı önerirseniz sevinirim;

HP destek sitesinden print-scan diagnoses programını ve update patch'i kurdum. Diagnose ile tarama testi yaptırdım, hatayı çözmek için yeniden başlatmayı önerdi. İşe yaramadı.

 
goo.gl buradan mı indirdiniz? bi de tüm kurulumları kaldırın. sonra cihazı pcden ayırıp cclenaer ile registry temzileyin. tekrar kurun. patchleri unutmyaın.


  • ben smyrna  (23.08.12 10:03:55) 
dediklerinizi uyguladım ama yine aynı hatayı verdi. dünden beri 2-3 kez kaldırıp kurdum, yukarıdaki linkteki patch'i de indirdim kurdum ama olmuyor.


  • hubris  (23.08.12 14:10:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.