[]

nerelere gideyim?

Kafamda olan şu

1-) Vize alması kolay ve ucuz olan bir yer bulayım (vize masrafı ucuz olacak) , evrakları sağlarım ama gidip, abi üzerine neden araban, yatın, katın yok diyecek bir yer olmasın mümkünse. Önceden eğitim sebebiyle 1 senelik schengen oturma iznim vardı, o yüzden çok zorlanmam sanırım alırken, yine de ne kadar az yokuş o kadar iyi.

2-) Tek başıma bir yerlere gitmek istiyorum, arkadaş çıkmayacak, avrupada bir loksayon düşünüyorum

3-) ucuz uçak bileti bulabileceğim, ryan air sanırım bizim ülkeden kalkmıyor?, güzel bir hava yolu da olsa fena olmaz hani.

Yol göstereceklere selam ederim.

 
ilk iki soru için banko cevap italya. her türlü en kolay vize alınan ülke, hem de tek başına sıkılma ihtimalin %0,1 (yaptım biliyorum). yalnız ucuz uçak bileti konusunda şanslı olman lazım. geçen hafta baktım 8-13 eylül için gidiş dönüş 365 tlye bilet vardı pegasustan. gel gör ki, vize yok diye alamadım caanım bileti :( dertliyim :(


  • in vino veritas  (22.08.12 15:52:27) 
Yerinde olsam 30 liraya Plovdiv'e gider oradan Ryanair kullanırdım. ORadan Ryanair kalkıyor. Sofya'dan da Wizzair kalkıyor. Yenice Schengen ile Bulgaristan'a girmek te serbest oldu. Sofya-Paris arasını 35 euro'ya gitmiştim.


  • fightordie  (22.08.12 15:54:17) 
yerinde olsam easyjet'le kendimi basele atar, oradan aktarma yapıp avrupanın istediğim yerine giderdim.
ryanair değil ama airbaltic istanbuldan sefer yapıyor. onunla da kuzey ülkelerini deneyebilirsin. rigaya gidip oradan ryanairle istediğin yere.
yani sonuç: avrupa için önce easyjet veya airbaltic sonrasında rynair.

avrupa olması şart değil dersen gürcistan-batum. vize derdi yok. trabzondan otobüsle 25 tl.
  • halanne  (22.08.12 16:07:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.