Kuran Tefsiri?

Merhaba
Kuran'ı okuyup anlayabilmek istiyorum.Acaba en iyi Kuran tefsiri hangisidir?Aslında evde Süleyman Ateş'in var ama açıkçası pek anlayamadım.Daha anlaşılır olsun istiyorum.

Bir de hadislerin olduğu bir kitap da okumayı istiyorum.Tirmizi,Buhari nasıldır?

Bu konuda bilgili olanlar özellikle yazarsa çok sevinirim...

  • enkolaykullaniciadi  (22.08.12 15:26:04)
Tefsir ve Hadis tek kitapla zor da
cilt cilt olanalr var
hadis için İbrahim Canan 'ın Hadis absiklopedisi var
  • seyyar satıcı  (22.08.12 15:30:14)
iki önerim var sana abi. ilki, hangi görüşe göre tefsir okuyacağına bak. bugün cemaatlerin her biri kendi kafasına uygun tefsirler yapmış. ne kadar uğraşsan da onlardan kaçışın yok. ikincisi de hadislerin olduğu kitap için bir tane vardı, birbiriyle çelişen, kitaba uymayan hadisleri toplamıştı. onu da al mutlak. sonra klasik kütub-u sitte'ye girişirsin.

  • cagdas donem kuramcisi  (22.08.12 15:32:44)
okuduğun ayetin iniş sebebi, o ayetlerle ilişkili hadisler, kelime kelime meal ve tefsir gibi etkenler senin için önemli ise RUHUL FURKAN tefsirini öneririm yanlış hatırlamıyorsam şuan 20. cilt hazırlanıyor heyet yazıyor sadece tek kişinin kaleminden değil. 20. cilt demek 20. cüz. çok anlaşılabilir bir dil kullanılmış tavsiye ederim

  • enemci  (22.08.12 16:02:56)
süleyman ateşi okumanı kesinlikle tavsiye etmem evet eski diyanet işler başkanı çok fazla çarğık görüşleri ve yazıları var
ruhul furkan'ı Mahmud Efendi Hazretleri yazdı evet çok fazla ciltten oluşuyor ama seni kaynaklarıyla tatmin eder
hadislere gelince ruhul furkanda var ama kütübü sitte ye bakabilirsin kaç cilt olduğunu hatırlamıyorum ama 15'i geçkindi sanırım
  • SemihCebrail  (22.08.12 17:19:25)
Sağolun..Evet Süleyman Ateş bilmiyorum ama yazı dili çekmedi beni kendisine.
Araştırıcam hepsini...

  • lifeislife5  (22.08.12 23:12:58)