karaciğerde problem oldugunu nasıl anlarız

ben simdi bir sabah kalkar kalkmaz bir de antremandan sonra olmak üzere 2 kez 1 er ölçek protein tozu kullanıyorum ve tüm öğünlerde protein ağırlıklı beslenmeye çalışıorum. arada bir de alkol de almaktayım. karaciğeri elime almaktan biraz tırsıyorum. acaba karaciğerde problem olursa bu kendini vücutta nasıl belli eder ?

kan değerlerini ölçtürerek öğrenebilirsin.

  • goldentitan  (21.08.12 01:19:35)
vücutta belli etmeye başlarsa, ciddi bir durum olmuş demektir. o duruma gelmeden önce karaciğer ve enzimleri ile ilgili kan değerleri kontrol edilebilir mesela.

bu arada protein tozunun karaciğere bir zararı yok ve kanıtlanmış değil. çok içip hiç spor yapmıyorsan belki o zaman zararı olabilir.
  • ermanen  (21.08.12 01:21:38)
niye problem olmasını bekliyorsun? dahiliyeye gidip "şu şu şu sebepten dolayı karaciğerimi kontrol ettirmek istiyorum" de, hemen kan tahlili ister zaten.

  • trinitrotoluen  (21.08.12 01:23:12)
alt ast değerlerin yükselir, karaciğerin yağlanmaya başlar vs.

  • bonjurkes  (21.08.12 01:26:53)
içtiğin tonla proteini piç ediyorsan çişin kokar. soruna gelirsek, günlük kg basi 2 grama yakın bazen geçtik dozajda protein eklemen lazım diyetine. bu sınırlarda bir protein alımının karaciğeri zorlicak bir yanı yoktur. yine de önceden geçirdiğiniz böbrek veya karaciğer rahatsızlığınız varsa en basitinden böylesi bir kuşkunuz varsa doktora danışın derim.

ayrıca karaciğerden ziyade böbrekler daha bi yıpranır, vucütta yapılan her sentez sonucunda diye biliyorum.
  • Dr. Kissingher  (21.08.12 02:07:16)
vücutta sivilcelenme başladıysa karaciğer error veriyor demektir.

  • juninho77  (21.08.12 05:16:21)
kilon normalse sorun olmaz

  • hanyın  (21.08.12 06:11:48)
goz beyazlarinin rengi sariya doner eger bi problem varsa

  • steward  (21.08.12 13:21:54)