[]

Mezarlık Bakımı

Mezarlık bakimi hakkında bilgisi olan ya da beni yönlendireceği bir sayfa bilen varsa yardımcı olsun lütfen.
Toprak degisimi ciceklendirme yesillendirme falan iste 
mezarlıklarda bunu yapan adamlar oluyor.
yani bilgimin dışında bir şey de olabilir elbette, ama mesela bizim rahmetlilerin mezarlarının bakımı için mezarlık görevlisine aylık 10 lira gibi bir para veriyor annemler.
çiçek ekiliyor, sulanıyor falan.
  • blatta hiberna  (20.08.12 18:19:14) 
Ben de Bir sure Musaitim de iste, gelmişken kendim yapsam dıyordum. O yüzden sordum


  • karnim doymak bilmedi  (20.08.12 18:22:24) 
fidanlıktan toprak al, mezarın büyüklüğü ne kadarsa ona göre iste verirler. daha sonra eski toprağı biraz çapayla yada keserle eşele yabani ot bitki ne varsa bi güzel temizle sadece toprak kalsın. daha sonra aldığın toprağı üzerine döküp çiçek ekeceksen de ona göre ekimini yaparsın çok zorlanıcağını sanmıyorum.


  • memetooo  (20.08.12 18:31:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.