İndirimli Akbilin Tama Dönmesi

Şimdi bayanlar baylar, öğretmen olduğumdan öğretmen pasosu kullanmaktayım, daha doğrusu kullanmaktaydım indirimli şekliyle.

bugün para yüklemek için yükleme makinasına koyduğumda 'indirimli akbiliniz tama dönmüştür' şeklinde bir uyarı aldım ve hakikaten de tam bastı bütün gün, nasıl sinir oldum anlatamam.

bu indirimli akbillerin 31 aralık'a kadar geçerli olduklarını biliyorum neden benimki böyle şerefsizlik yaptı? bayram bitsin hasanpaşa'ya gidip kendim de sorucam ama gidene kadar buraya da bi danışayım dedim.

orada benden yeni belge falan istemezler değil mi, sonuçta okullar daha kapalı ve o belgenin çıkması uzun sürer? gittiğimde düzeltirler mi? bunu önceden yaşamış birileri var mıdır?

süresinin uzatmamışsındır. 5 tl verip yeniden etkinleştiriyordun. bunu o makinelerde de yapabiliyorsun.

  • baldur  (19.08.12 20:55:01)
hee bak yazmayı unuttum. bunun üzerine akbil dolduran bi büfeye gittim anlattım adama böyle böyle, adam da aynısını dedi güncellenmemiştir diye. 5 liraya yeniden yapalım dedi ama elindeki makinadan da yapamadı. genel merkeze gitmemi salık verdi. sanırsam sorun güncelleştirmeden değil, ya da bu güncelleşmeyi yetkili iett akbil dolum merkezleri yapabiliyor sadece.

  • l ikta  (19.08.12 21:00:03)
bir merkeze gitmek senin için zorlayıcı olcaksa, o makinelere koy akbilini bekle, vize uyarısı çıkması gerekecek. orada hangi tarihe kadar uzatılacağı da yazar. çıkmazsa hasanpaşa'ya gidersin.

  • baldur  (19.08.12 21:05:36)
teşekkürler. yarın gidip bi makinada şansımı deneyeyim olmadı hasanpaşa yaparım bayramdan sonra, sorun değil.

  • l ikta  (19.08.12 21:13:49)
bi ara internette iettnin sitesinde güncelleme vardı, oradan yenilemiştim ben. Sonra ilk yüklemede 5 tl kesilecektir demişti bana, gittim iett nin akbil dolum yerine, dedim böyle böyle, zaten 5 tl yi kesti, kalanı yükledi. siz internet sitesinden bakın

  • bonjurkes  (19.08.12 22:04:12)